Home Architecture Design ALUPROF – ARCHITEKTURA PRZYSZŁOŚCI
ALUPROF – ARCHITEKTURA PRZYSZŁOŚCI
0

ALUPROF – ARCHITEKTURA PRZYSZŁOŚCI

0
0

Konkurs „Obiekt Roku w systemach Aluprof 2018” – rozstrzygnięty! 14 września 2018 r. podczas uroczystej gali ogłoszono finałową dziesiątkę plebiscytu. Pierwsze miejsce zajął budynek Green2Day z Wrocławia, zaprojektowany przez Maćków Pracownia Projektowa. Zdobywca nagrody głównej otrzymał 50 tys. zł. Tego wieczoru poznaliśmy także najlepszy obiekt wybrany głosami Internautów oraz zagraniczne realizacje wyróżnione przez Aluprof. Wydarzenie poprzedziła konferencja „Architektura przyszłości. Co mówią o nas budynki, które stawiamy?” z udziałem znamienitych architektów.

Za nami III edycja międzynarodowego konkursu „Obiekt Roku w systemach Aluprof 2018” skierowanego do pracowni architektonicznych i samodzielnych architektów. Prestiżowy plebiscyt ma na celu wskazanie najlepszych obiektów wyznaczających nowoczesne kierunki w projektowaniu przestrzeni miejskiej. Jego celem jest także promowanie współczesnej architektury oraz stworzenie przestrzeni do dyskusji na temat trendów architektonicznych. Do tegorocznej edycji zgłoszonych zostało ponad 170 realizacji, które zaprojektowano i wykonano z użyciem różnorodnych systemów aluminiowych ALUPROF w kraju i za granicą. Do II etapu konkursu zakwalifikowane zostały 53 budynki. Z tej grupy jury konkursu pod przewodnictwem arch. Tomasza Koniora wybrało 10 finałowych brył, w tym 3 obiekty, które zajęły miejsca na podium.

Laureaci konkursu

Wyniki plebiscytu ogłoszone zostały podczas gali finałowej, która odbyła się w DoubleTree by Hilton w Warszawie z udziałem Zarządu Aluprof S.A., wszystkich nominowanych architektów i przedstawicieli biur architektonicznych oraz partnerów firmy. Nagrodę główną – 50 tys. zł oraz tytuł „Obiekt Roku w systemach Aluprof 2018” otrzymał budynek Green2Day z Wrocławia autorstwa Maćków Pracownia Projektowa. Drugie miejsce i 30 tys. zł przyznano pracowni Medusa Group za budynek .KTW z Katowic. Trzecie miejsce zajął warszawski CEDET projektu konsorcjum firm, lider konsorcjum: AMC – Andrzej M. Chołdzyński i partner RKW Architekture +. Pozostałe budynki, które znalazły się w finałowej dziesiątce: The Park V, Siedziba firmy
AMWIN, Proximo II, Nowa Fabryczna, Muzeum II Wojny Światowej, Maraton, Bobrowiecka 8. Podczas Gali ogłoszono również wyniki głosowania Internautów, które trwało od 18 lipca do 1 września 2018. Tytuł „Wyróżnienie Internautów” trafiło do pracowni Medusa Group za budynek .KTW. W tej kategorii przyznano także wyróżnienie dla budynku Villa Metro Business House i pracowni DA Dziuba Architekci. Aluprof SA przyznał również nagrody obiektom zagranicznym: Brooklyn Navy Yard, dock 72 z Nowego Jorku (projekt S9 Architecture and Engineering) oraz Queen’s University Belfast (Todd Architects).

Prestiżowa konferencja architektoniczna

Tuż przed finałową galą odbyła się konferencja architektoniczna organizowana przez Aluprof. Wydarzenie zatytułowane „Architektura przyszłości. Co mówią o nas budynki, które stawiamy?” było przestrzenią do dyskusji na temat aktualnych trendów i ważnych dla branży zagadnień. Do udziału w wydarzeniu zaproszeni zostali znamienici polscy architekci: Agnieszka Kalinowska-Sołtys, Oskar Grąbczewski, Andrzej Marek Chołdzyński, Zbigniew Maćków, Przemo Łukasik i Piotr Żabicki. Konferencja została podzielona na dwa główne panele dyskusyjne: „Jak architektura reaguje na potrzeby społeczne? oraz „BLOBITECTURE. Architektura parametryczna, nietypowe kształty, falujące fasady – coraz częstszy motyw współczesnej architektury”. Galę konkursu „Obiekt Roku w systemach Aluprof 2018” poprowadzili Marcin Prokop i Wojciech S. Wocław. Jedną z atrakcji wieczoru był nastrojowy koncert zespołu Raz, Dwa, Trzy. Patroni merytoryczni konkursu: SARP, IARP. Wszystkie nagrodzone obiekty można obejrzeć na stronie:
www.konkurs.aluprof.eu.

open