Home News EPSON SURECOLOR – DRUKARKI WIELKIEGO FORMATU
EPSON SURECOLOR – DRUKARKI WIELKIEGO FORMATU
0

EPSON SURECOLOR – DRUKARKI WIELKIEGO FORMATU

0
0

Trudno wyobrazić sobie bardziej wymagającą grupę użytkowników sprzętu drukującego niż inżynierowie, projektanci czy architekci – specjaliści, które oczekują najwyższej jakości i muszą  drukować często na niestandardowych nośnikach. Epson nie zapomina o tych grupach zawodowych, prezentując kolejne urządzenia, bazujące na przełomowej technologii druku atramentowego wykorzystującej głowicę PrecisionCore MicroTF. „Doskonała jakość profesjonalnych wydruków to jednak nie wszystko – postaraliśmy się by nasze profesjonalne drukarki wielkoformatowe doskonale sprawdziły się również w codziennej pracy biurowej” – wyjaśniał podczas październikowego spotkania z polskimi dziennikarzami Massimo Pizzocri, wiceprezes firmy Epson.

Do tej pory pogodzenie potrzeb (w zakresie druku) specjalistów takich jak architekci czy projektanci CAD oraz zwykli użytkownicy biurowi było praktycznie niemożliwie. Ci pierwsi potrzebują wielkoformatowych drukarek oferujących najwyższą jakość i dokładność wydruku, a także obsługę bardzo szerokiego wachlarza różnych typów nośników, dla tych drugich kluczowa jest raczej prosta obsługa, wysoka dostępność i kompaktowe rozmiary, pozwalające na łatwe i szybkie przygotowanie codziennych wydruków.

Najnowsze drukarki wielkoformatowe Epsona – modele SureColor T3100 i T5100 – to urządzenia, które doskonale sprawdzą się w obu tych rolach. 24-calowa drukarkę biurkową SureColor T3100 i 36-calowa wolnostojąca drukarka SureColor T5100 to bezprzewodowe urządzenia, wyróżniające się nowoczesnym, eleganckim i kompaktowym wyglądem… a także niezawodnością i najwyższą wydajnością drukowania. Co istotne, obsługa one bardzo zróżnicowane typy i rozmiary nośników – od rolek o długości do 24 i 36 cali, aż po arkusze o rozmiarach nawet do 11 x 17 cali (za pomocą automatycznego podajnika z funkcją automatycznego przełączania), jak również pojedyncze arkusze w maksymalnym formacie A1 (model 24-calowy) lub A0 (model 36-calowy).

Dzięki nim użytkownicy nie musza już kupować dwóch oddzielnych drukarek – z powodzeniem zrealizują wszystkie zadania (zarówno projektowe, jak i „codzienne”) z pomocą jednego z nowych model.

Drukowanie planów, rysunków kreślarskich, oznaczeń czy plakatów szkolnych — drukarki SureColor T3100 i SureColor T5100 będą służyć fachowcom z wielu dziedzin, w tym architektury, inżynierii, projektowania CAD, systemów GIS, edukacji, biznesu, a także użytkownikom w małych i domowych biurach. Wyjątkowy tryb automatycznego przełączania umożliwia zmianę formatu drukowania między rolkami papieru wielkoformatowego a rozmiarami A4/A3 bez interwencji użytkowników. To idealne rozwiązanie dla małych firm, które mają różnorodne wymagania w zakresie druku i dysponują ograniczoną przestrzenią.

Warto dodać, iż nowości z serii SureColor są kolejnym dowodem na innowacyjność firmy Epson, która po raz kolejny pokazuje, jak wielkie możliwości drzemią w technologii druku atramentowego. Dzięki zastosowaniu w nowych drukarkach nowatorskiej głowicy PrecisionCore MicroTF nowe urządzenia oferują wszystkie atuty klasycznych „atramentówek” (czyli np. najwyższą jakość wydruków, wygodną eksploatację, „przyjazność” dla środowiska), jednocześnie nie ustępując drukarkom laserowym pod względem kosztów pojedynczego wydruku i wydajności. Ewidentnie widać, jak duży jest potencjał tej technologii i jak duża jest jej przewaga nad dominującą przez lata w firmach technologią druku laserowego. Potwierdzają to zresztą sami użytkownicy, głosując za atramentem z pomocą swoich… portfeli – z danych IDC wynika, że tylko w ostatnim roku udział atramentowych drukarek biznesowych wzrósł o 6% rok do roku, podczas gdy w tym samym okresie udział na rynku drukarek laserowych spadł o 7%…

„Rynek druku atramentowego rośnie w imponującym tempie – ale ten fakt nie dziwi, jeśli weźmiemy pod uwagę, że w regionie EMEA każdego roku drukowany jest… trylion stron dokumentów. Od 2014 r. sprzedaliśmy tu ponad 500 tys. drukarek i tylko w ubiegłym roku odnotowaliśmy wzrost sprzedaży na poziomie 15%. To czyni nas najszybciej rosnącym graczem z tego sektora” – tłumaczył Massimo Pizzocri.

 

open