Home News DOBRY WZÓR 2018 DLA SZKŁA EGLAS
DOBRY WZÓR 2018 DLA SZKŁA EGLAS
0

DOBRY WZÓR 2018 DLA SZKŁA EGLAS

0
0

Szkło grzewcze EGLAS od Saint-Gobain Building Glass Polska zdobyło uznanie jury jubileuszowej 25. edycji Konkursu Dobry Wzór. Szkło wyróżnione przez ekspertów Instytutu Wzornictwa Przemysłowego jako dobrze zaprojektowane otrzymało nagrodę Dobry Wzór 2018 w kategorii Nowe Materiały.

– Co roku Instytut stawia sobie za zadnie wyróżnienie z ogromu obecnych na rynku towarów tych najlepszych. Doceniane są nie tylko designerskie majstersztyki, ale przede wszystkim dobrze zaprojektowane, nowoczesne i innowacyjne produkty. Podczas tegorocznej Gali, która odbyła się 25 października w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie, ze 120 nominowanych produktów jednym z nagrodzonych zostało nasze szkło grzewcze EGLAS – wspomina Małgorzata Kurlej, Kierownik produkcji i łańcucha dostaw Glassolutions Polska, która odbierała nagrodę w imieniu Saint-Gobain Building Glass Polska.

Jury wskazało na rewolucyjność rozwiązania szkła grzewczego EGLAS. – Teraz możemy nie tylko niwelować parę i śnieg za pomocą podgrzewanych szyb, ale wręcz ogrzewać nimi pomieszczenia! To jeden z najciekawszych, wielofunkcyjnych wynalazków, który może zmienić oblicze współczesnej architektury – podkreślili członkowie jury, uzasadniając swój wybór.

Kategoria Nowych Materiałów w tegorocznej edycji konkursu Dobry Wzór obejmowała nowatorskie tworzywa sztuczne i naturalne, surowce, materiały przemysłu chemicznego i biochemicznego, hutniczego, tekstylnego, ceramicznego w postaci pierwotnej lub przetworzonej, z których wytwarza się produkty w gałęziach przemysłu wdrażających design.

– W konkursie przedstawiono projektowe perełki – innowacyjne materiały najwyższej jakości. Rywalizacja była zacięta, dlatego tym bardziej jesteśmy zaszczyceni, że jury doceniło i nagrodziło szkło EGLAS. W finale, jako jeden z wyróżnionych produktów, znalazło się również szkło lakierowane PLANILAQUE COLOR-IT, które zostało wskazane przez ekspertów Instytutu Wzornictwa Przemysłowego jako dobrze zaprojektowane. Od 26 października do 9 grudnia w gmachu IWP można oglądać nasze szkło w ramach wystawy konkursowej – mówi Magdalena Lipińska, Kierownik Rozwoju Rynku Saint-Gobain Building Glass Polska.

Nowoczesny system grzewczy

Szkło EGLAS zaprojektowano po to, aby przejrzysta tafla szkła mogła ogrzewać wnętrza. Wszystko dzięki wyposażeniu szyb zespolonych lub laminowanych w kompletnie niewidoczny system elektrycznego sterowania, który pozwala na emitowanie ciepła. Dzięki czterem funkcjom, w jakie jest wyposażone: ogrzewanie główne, ogrzewanie zwiększające komfort termiczny, anty-kondensacja i topienie śniegu, szyby gwarantują komfort we wszystkich pomieszczeniach.

Duże przeszklenia tarasowe, świetliki szklane, okna połaciowe – niezależnie od klimatu, para wodna ani śnieg nie będą już przesłaniać świata. Dzięki wykorzystaniu szkła EGLAS znacznie wzrośnie liczba dni z pięknym, naturalnym światłem dziennym dostającym się do wnętrz.

Oprócz zastosowań zewnętrznych takich jak zespolenia jednokomorowe i dwukomorowe, fasady, ogrody zimowe, daszki nad wejściami czy werandy EGLAS sprawdza się doskonale we wnętrzach jako ściany działowe, drzwi czy nawet podłogi szklane. Emitowane przez szyby przyjemne ciepło zapewnia komfort cieplny wewnątrz pomieszczeń, niweluje przeciągi i poczucie chłodu.

GLASS FOREVER

Saint-Gobain Building Glass Polska jest liderem rynku rozwiązań szklanych w odpowiedzi na najbardziej wymagające potrzeby Klientów w zakresie komfortu życia i piękna architektury. Oferta Saint-Gobain Building Glass Polska obejmuje szeroki asortyment szkła bazowego do wszelkich typów zastosowań oraz nowoczesne produkty i rozwiązania szklane zapewniające bezpieczeństwo, komfort i piękno. Firma jest wiodącym dostawcą najwyższej jakości produktów i rozwiązań szklanych dedykowanych na rynek szkła okiennego, do wnętrz oraz fasad. Saint-Gobain od 350 lat pomaga tworzyć wspaniałe przestrzenie życiowe. Łączy komfort i zrównoważany rozwój w celu zwiększenia wygody ludzi na całym świecie.

open