Home Builder Online BUILDER – LISTOPAD 2018
BUILDER – LISTOPAD 2018
0

BUILDER – LISTOPAD 2018

0
0

„Builder” dla Niepodległej prezentuje wysiłek Polaków w budowie, a w przeważającej części odbudowie naszej spuścizny narodowej, której tylko niektóre perły miały szczęście zachować się do dziś.

Przedstawione dzieła – wytwory polskiego intelektu i rąk – są niemymi świadkami przeszłości i budowanej tożsamości narodowej, świadectwami naszej kultury, sztuki, dziedzictwa narodowego, polskości – polskiej myśli inżynierskiej.

Jest zrozumiałą historyczną prawidłowością, że w każdym z okresów – II RP, czasu wojny, PRL i III RP – odmiennie kształtowało się oblicze Polski i budownictwa.

100 lat Polski Niepodległej to nasza historia, a w jej tle osiągnięcia, niejednokrotnie prekursorskie, zarówno w dziedzinie budownictwa, jak i architektury, która jest z nim nierozerwalnie związana.

To historia opowiedziana przez wybitnych architektów, inżynierów i firmy, które budują jej podwaliny w duchu patriotyzmu, nawet jeśli historia ta wykracza poza granice Polski.

Dziękujemy Partnerom numeru – wiodącym polskim firmom budowlanym i pracowniom projektowym oraz wszystkim autorom niepowtarzalnych tekstów, które składają się na to piękne, wyjątkowe, listopadowe wydanie „Buildera”.

Tworząc teraźniejszość, z dumą możemy patrzeć w przeszłość – dzięki niej istniejemy – i z nadzieją spoglądać w przyszłość, którą nieustannie budujemy dla przyszłych pokoleń!

A czy zdamy egzamin – nas też oceni historia.

prof. dr hab. inż. Leonard Runkiewicz
Politechnika Warszawska,
Rada Naukowa Instytutu
Techniki Budowlanej
Przewodniczący Rady Naukowej
miesięcznika „Builder”

mgr inż. Danuta Burzyńska
Redaktor Naczelna
miesięcznika „Builder”

>>SPIS TREŚCI<<

 

open