Home News OSTATNIE DNI ZGŁASZANIA SIĘ DO PROGRAMU!
OSTATNIE DNI ZGŁASZANIA SIĘ DO PROGRAMU!
0

OSTATNIE DNI ZGŁASZANIA SIĘ DO PROGRAMU!

0
0

Ostatnie dni zgłaszania się do programów Fundacji im. Stefana Kuryłowicza:Konkursu TEORIA i Stypendium PRAKTYKA 2018

Nieszablonowe diagnozy, śmiałe i dociekliwe analizy, nowatorskie pomysły. 6 grudnia mija ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń do Konkursu TEORIA i Stypendium PRAKTYKA 2018. Fundacja im. Stefana Kuryłowicza poszukuje młodych i kreatywnych twórców podejmujących się nowych prób kształtowania ładu architektoniczno-urbanistycznego. Zgłoszenia można przesyłać za pomocą formularza znajdującego się na stronie Fundacji im. Stefana Kuryłowicza.

Konkurs TEORIA i Stypendium PRAKTYKA pomyślane zostały jako uzupełniające się inicjatywy, które nie tylko poszukują świeżego spojrzenia na architekturę, ale także nowego języka, który umiałby owo spojrzenie komunikować odbiorcy.

Zależy nam na tym, aby młodzi twórcy mieli możliwość zaprezentowania własnych koncepcji, opowiedzenia własnym głosem o swoich architektonicznych wizjach i poszukiwaniach – mówi prof. Ewa Kuryłowicz.

Konkurs TEORIA

Konkurs TEORIA to program, w ramach którego zwycięski tekst w ciekawy i nowatorski sposób podejmujący tematykę związków architektury i kultury publikowany jest w formie dwujęzycznej, polsko-angielskiej, książki. Ukaże się ona w październiku przyszłego roku nakładem Wydawnictwa Fundacji im. Stefana Kuryłowicza. Laureat Konkursu TEORIA otrzymuje również nagrodę finansową.

Prace oceniać będzie jury w składzie: Ewa P. Porębska, Agnieszka Jacobson-Cielecka, Grzegorz Piątek, Jacek Purchla, Bogna Świątkowska, Marta Urbańska.

Stypendium PRAKTYKA

to trwający sześć miesięcy i składający się z dwóch etapów program, którego celem jest znalezienie oryginalnych pomysłów na ulepszenie przestrzeni publicznej dowolnie wybranego miasta w Polsce. W ramach pierwszego etapu Jury Stypendium PRAKTYKA z nadesłanych prac wyłania autorów trzech wyróżniających się projektów. Drugi  etap to praca finalistów nad rozwojem zgłoszonej w pierwszym etapie koncepcji. Z tak opracowanych zgłoszeń Jury wybiera laureata Stypendium. Zwycięski projektant, projektantka lub zespół otrzymują merytoryczną i finansową pomoc w opracowaniu zgłoszonego pomysłu. Efektem tej pracy jest szczegółowy projekt koncepcji architektonicznej  oraz strategia promocji tego projektu.

Zgłoszenia oceniać będzie jury w składzie: Przemo Łukasik, Dorota Szlachcic, Jakub Wacławek, Aleksandra Wasilkowska, Maciej Frąckowiak.

WYNIKI

Wyniki I etapu Stypendium PRAKTYKA ogłoszone zostaną 15 stycznia 2019 roku, natomiast zwycięski projekt Stypendium PRAKTYKA oraz nazwisko laureata Konkursu TEORIA poznamy 26 marca. Prace w obu programach można nadsyłać do 6 grudnia 2018 roku. W konkursie mogą wziąć udział osoby, które ukończyły co najmniej I stopień studiów architektonicznych, a także nie skończyły 40 lat. Rejestracja uczestników odbywa się za pośrednictwem prostych formularzy zgłoszeniowych dostępnych na stronie Fundacji im. Stefana Kuryłowicza. Zgłoszenia do programów są anonimowe. Formularze oraz regulaminy dostępne są pod adresami:

Konkurs TEORIA: www.fundacja-sk.pl/programy/teoria/

Stypendium PRAKTYKA: www.fundacja-sk.pl/programy/praktyka/

 

open