Home News OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2017
OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2017
0

OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2017

0
0

Mija 15 lat, odkąd „Builder” nagradza najlepsze firmy budowlane za ich osiągnięcia w danym roku, skuteczność zarządzania, stabilność i rzetelność prowadzonej działalności, dobre wyniki oraz innowacyjność oferowanych usług i rozwiązań. Na czele firm uhonorowanych wyróżnieniem stoją nietuzinkowe osoby, które współtworzą ich sukces, przyczyniają się do rozwoju, potrafią udźwignąć ciężar odpowiedzialności, imponują odwagą, wytrwałością, determinacją i biznesową intuicją. Zasługują na miano OSOBOWOŚCI BRANŻY. W niniejszym numerze kontynuujemy prezentację wyróżnionych w tym roku laureatów tego prestiżowego wyróżnienia za 2017 rok. Mamy przyjemność przedstawić niekwestionowane OSOBOWOŚCI BRANŻY.

Mirosław Nizio

Współtworzył i zrealizował dwie z najważniejszych oraz najchętniej odwiedzanych w Polsce ekspozycji muzealnych. Studiował na wydziale architektury wnętrz i rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, a także w Fashion Institute of Technology w Nowym Jorku, na kierunku projektowanie wnętrz.To właśnie w Nowym Jorku rozpoczął własną działalność projektową. W latach 90. XX w. zdobył tam szereg nagród i wyróżnień, m.in.: Glenn Boyles Memorial Rendering And Design (1993) oraz Educational Foundation for the Design Industries in Interior Design (1998). Działając na rynku amerykańskim i polskim, Mirosław Nizio opracował dziesiątki projektów architektury, architektury wnętrz, ekspozycji stałych i czasowych, rewitalizacji, obiektów rekreacyjnych, biur oraz rezydencji prywatnych. Współtworzył i zrealizował dwie z najważniejszych oraz najchętniej odwiedzanych w Polsce ekspozycji muzealnych – za prace nad wystawą główną Muzeum Powstania Warszawskiego otrzymał w lipcu 2006 roku Złoty Krzyż Zasługi, natomiast za wkład w powstanie Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN został uhonorowany w 2015 roku Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Mirosław Nizio jest nie tylko praktykiem, ale i teoretykiem architektury, szczególnie tej związanej z pamięcią oraz historią. Studia oraz doświadczenie zawodowe zdobyte w Stanach Zjednoczonych wpłynęły na jego postrzeganie pracy w wielu aspektach. Nie tylko w kategoriach tworzenia, ale też refleksji nad przeszłością, teraźniejszością i przyszłością, a także społeczną oraz edukacyjną rolą zawodu architekta. Istotnym aspektem jest też udział Mirosława Nizio w konferencjach naukowych, dyskusjach i wykładach o tematyce z pogranicza architektury, sztuki, historii oraz muzealnictwa. Zasiada także w jury konkursów poświęconych architekturze i wspiera promocję oraz kształcenie nowego pokolenia twórców przestrzeni publicznych, m.in. od kilku lat zasiadając w kapitule Konkursu dla Młodych Architektów.

François-Xavier Moser

Inżynier z wykształcenia, absolwent École Polytechnique oraz École Nationale des Ponts et Chaussées, kształcących inżynierów o wysokich kompetencjach naukowych, technicznych i w dziedzinie zarządzania. Od początku zawodowo związany z sektorem budownictwa. Wśród zrealizowanych przez niego projektów były między innymi: kierowanie budową infrastruktury sieci i dróg w Maroku, zarządzanie budową elektrowni wodnych we Francji i we Włoszech. Pracował na stanowiskach zarządzających wielu francuskich spółek (VEOLIA, BOUYGUES). W 1996 roku dołączył do Saint-Gobain, gdzie był między innymi dyrektorem sektora przetwórstwa szkła. Od 2012 roku zajmuje stanowisko Prezesa Grupy Saint-Gobain w Polsce, Rumunii, Bułgarii i Turcji oraz Regionalnego Dyrektora Zarządzającego w sektorze Saint-Gobain Construction Products, do którego należą takie marki, jak Isover, Rigips i Weber.

Andrzej Wodzyński

Przedsiębiorca, założyciel Grupy Tubądzin – jednego z największych w Polsceproducentów ceramiki, wytwarzającego rocznie 15 mln m2 płytek oraz prowadzącego eksport do ok. 50 państw na świecie. Rozpoczął swoją działalność w 1983 roku, a po pięciu latach otworzył fabrykę zlokalizowaną w Tubądzinie. W 2000 roku  powołał do życia jeden z najnowocześniejszych w tym czasie zakładów produkcyjnych, mieszczący się do dziś w Ozorkowie pod Łodzią. Jako pierwszy przedsiębiorca działający na rynku ceramicznym zdecydował się nawiązać z projektantem mody  Maciejem  Zieniem  współpracę,  której  efektem  są  autorskie  kolekcje  płytek  artysty.  W tym  czasie  stworzył  także  pierwsze  w branży  Centrum  Logistyczne  w Cedrowicach. W 2016 roku otworzył w Sieradzu najnowocześniejszą w Europie  Środkowo-Wschodniej fabrykę, która jako pierwsza w Polsce rozpoczęła produkcję wielkoformatowych gresów MONOLITH sięgających rozmiarami 120 x 240 cm.  Laureat  wielu  nagród  branżowych  przyznawanych  wybitnym  przedsiębiorcom,  m.in. tytułu Osobowości Branży czy Oskara Biznesu.

Adam  Makowski 

Adam  Makowski  pracuje  na  sukces  firmy  od 28 lat. Stworzył profesjonalny zespół, który dzięki wspólnemu zaangażowaniu oraz pasji wypracował pozycję lidera na rynku polskim  i zagranicznym. Lata doświadczenia, ciągły rozwój, inwestycje oraz nowoczesny park maszynowy pozwalają produkować ogrodzenia, które  cieszą się dużym uznaniem wśród klientów. Odwaga w podejmowaniu decyzji, determinacja i umiejętność budowania długotrwałych relacji z klientami opartych na zaufaniu pozwoliły  mu odnieść sukces. Doskonały przedsiębiorca,  zawsze zaangażowany w funkcjonowanie firmy,  wprowadza zmiany i wyznacza nowe kierunki  rozwoju. Zasługi zostały docenione. Oprócz nagrody  indywidualnej Osobowość Branży Budownictwo 2017 rodzinna firma Polbram Steel Group    Sp. z o.o. Sp. k. otrzymała prestiżowe wyróżnienie Budowlanej Firmy Roku 2017.  W czasie wolnym lubi podróże i dobrą książkę.

 

Michał Wrzosek

Z PERI związany jest od 27 lat. Pracę w firmie rozpoczął jeszcze jako student w ramach praktyk w macierzystych zakładach PERI w Niemczech. Kontynuując studia, pracował w polskiej spółce PERI, gdzie  po  uzyskaniu  dyplomu  został  zatrudniony  jako  przedstawiciel techniczno-handlowy. W 1996 r. powołano go na stanowisko Dyrektora Oddziału w Warszawie, a w 2004 r. – na stanowisko Dyrektora Handlowego. Od 1 stycznia 2011 r. piastuje stanowisko  Prezesa Zarządu. Pod jego kierownictwem firma zajmuje pewne miejsce w ścisłej czołówce spółek córek  wchodzących w skład grupy PERI, a pracownicy PERI  Polska,  rozwój  których  jest  od  lat  priorytetem  przedsiębiorstwa, należą do najbardziej kreatywnych
w grupie PERI: są twórcami lub współtwórcami nowo  powstających  systemów  deskowań  i  rusztowań,  uczestniczą w najbardziej skomplikowanych projektach  realizowanych  na  wszystkich  kontynentach,  a ich praca i osiągnięcia są stawiane za przykład we  wszystkich spółkach PERI na świecie.

 

 

open