Home News PROFIL INŻYNIERA – PIOTR OLGIERD KORYCKI
PROFIL INŻYNIERA – PIOTR OLGIERD KORYCKI
0

PROFIL INŻYNIERA – PIOTR OLGIERD KORYCKI

0
0

Urodził się 11.04.1969 r. w Warszawie w rodzinie inteligenckiej. W 1995 roku ukończył studia na Politechnice Warszawskiej – Wydział Inżynierii Środowiska – specjalizacja budownictwo hydrotechniczne. Od wczesnych lat życia zawodowego skoncentrowany na zagadnieniach lekkiej obudowy ze szczególnym naciskiem na płyty warstwowe w okładzinach metalowych. Od ponad 10 lat związany z firmą PRUSZYŃSKI Sp. z o.o. jako Pełnomocnik Zarządu ds. Wdrożeń. W maju 2018 r. został powołany przez Walne Zgromadzenie na stanowisko Prezesa Stowarzyszenia Wykonawców Dachów Płaskich i Fasad DAFA.

Autor wielu prelekcji w kraju i za granicą oraz artykułów w prasie branżowej. Wyrastał w rodzinie o tradycjach patriotycznych i inżynierskich. Dziadek to absolwent Politechniki w Berlinie o specjalizacji drogi i mosty, Ojciec – pracownik naukowy, jeden ze współtwórców polskiej szkoły lekkiej obudowy. Nie pozostało to bez wpływu na to, że przykłada szczególną uwagę nie tylko do spraw technicznych, ale także do tzw. patriotyzmu technicznego, tj. do propagowania polskiej myśli technicznej oraz polskich wyrobów budowlanych w kraju i za granicą. Miłośnik literatury historycznej dotyczącej okresu II wojny światowej, a także muzyki poważnej. Licencjonowany przewodnik turystyczny miasta Warszawy. Od dzieciństwa wierny kibic drużyny piłkarskiej Legia Warszawa. Hołduje zasadom Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą oraz, jak mawiali starożytni, dum spiro, spero – póki oddycham, nie tracę nadziei.

Marzenie inżyniera – pracując cały czas kształcić się, rozwijać i zdobytą wiedzę dalej przekazywać

Firma Blachy Pruszyński to największy polski i jeden z największych w Europie producentów stalowych pokryć/przekryć dachowych oraz systemów elewacyjnych. Przedsiębiorstwo należy do grona firm rodzinnych, działa na polskim rynku od ponad 33 lat, cały czas nieprzerwalnie i dynamicznie się rozwija oraz ma znaczący udział w rozwoju lekkiej obudowy w kraju i za granicą. Szeroką ofertę handlową stanowią takie wyroby budowlane, jak: blachodachówki, kasety, blachy trapezowe, kasetony, płyty warstwowe w okładzinach metalowych (z rdzeniem styropianowym, z wełny mineralnej, ze sztywnej pianki poliuretanowej typu PIR), profile zimnogięte oraz wiele innych elementów, które mogą być wykonane na indywidualne zamówienie. Gama proponowanych rozwiązań jest nieustannie rozszerzana. Pruszyński Sp. z o.o. ma swoją produkcję nie tylko w Polsce, ale także w wielu krajach Europy, takich jak Węgry, Rumunia, Czechy czy Ukraina. Wyroby firmy są także popularne i stosowane w całej Europie oraz na innych kontynentach.

1. Moja specjalizacja Budownictwo hydrotechniczne.

2. Ulubiony przedmiot na studiach Budowle piętrzące i elektrownie wodne.

3. Pierwsze i największe/najważniejsze wyzwanie inżynierskie Koncepcja stopnia wodnego Warka na rzece Pilicy – praca magisterska; w życiu zawodowym uczestnictwo we wznoszeniu zakładu produkcyjnego płyt warstwowych z rdzeniem poliuretanowym.

4. Moja pierwsza praca Asystent stażysta na Politechnice Warszawskiej.

5. Obiekt/budowa, która mnie fascynuje Dworzec Warszawa Ochota, z trzech powodów: – powód architektoniczny – ponadczasowy kształt, tj. paraboloida hiperboliczna; – powód rodzinny – kierownikiem budowy tego obiektu był mój Ojciec, doc. dr inż. Olgierd Korycki; – powód osobisty – w dzieciństwie była to stacja początkowa podróży do mojego ukochanego miejsca – Komorowa koło Warszawy.

6. Marzenie inżyniera (co chciałbym jeszcze zaprojektować, wybudować) Zdrowym być, pracując cały czas kształcić się, rozwijać i zdobytą wiedzę dalej przekazywać. 7. Ulubiony przepis budowlany Nie ma takiego paragrafu, albowiem moim zdaniem przepisów nie powinno się lubić, tylko je należy respektować; pół żartem pół serio – mój własny przepis na ciasto naleśnikowe.

8. Znienawidzony przepis budowlany
Nie ma takiego paragrafu, albowiem przepisów nie powinno się nie lubić, tylko je należy respektować.

9. Moja odskocznia od problemów (jak odpoczywam, regeneruję siły itp.) Odpoczynek w Komorowie koło Warszawy z moją najukochańszą żoną Martą Joanną, synem Olgierdem Konstantym, córką Idą Zosią i gronem najbliższych przyjaciół.

10. Ostatnio przeczytana książka Mam nadzieję, że nie ostatnia w życiu, a tak na poważnie – pozycja autorstwa Leszka Moczulskiego Wojna Polska 1939 r.

open