Home Builder 4Young Engineers STUDENCI Z POLITECHNIKI WROCŁAWSKIEJ NA SZKOLENIU TECHNOLOGICZNYM PERI POLSKA
STUDENCI Z POLITECHNIKI WROCŁAWSKIEJ NA SZKOLENIU TECHNOLOGICZNYM PERI POLSKA
0

STUDENCI Z POLITECHNIKI WROCŁAWSKIEJ NA SZKOLENIU TECHNOLOGICZNYM PERI POLSKA

0
0

Program Builder for the Young Engineers to odpowiedź na potrzebę nieustannego poszerzania praktycznej wiedzy wśród studentów budownictwa. Istotnym tematem, na który nie poświęca się zbyt wiele czasu w trakcie studiów, jest technika deskowań, dlatego szkolenia technologiczne oferowane przez firmę PERI Polska Sp. z o. o. są ważną częścią programu B4YE.

14 stycznia br. firma PERI wraz z miesięcznikiem „Builder” zorganizowała takie szkolenie dla studentów z Koła Naukowego Młodych Menedżerów Budownictwa Politechniki Wrocławskiej.

Szkolenie rozpoczęło się od przywitania studentów przez dyrektora oddziału, Krzysztofa Pawlika. Młodzi Menedżerowie dowiedzieli się, w jaki sposób firma powstała i rozwijała się przez kolejne lata.

Pierwszy blok szkoleniowy był poświęcony systemom deskowań stropowych. Uczestnicy szkolenia mieli okazję zapoznać się z systemami Multiflex, Skydeck oraz stołami stropowymi.

Kolejny blok związany był z systemami deskowań ściennych. Grzegorz Byrka, Kierownik Zespołu Technologów, prezentując rozwiązania ścienne, podzielił się ze studentami swoim doświadczeniem zdobytym na budowie. Uczestnicy szkolenia mogli zapoznać się z systemami TRIO, DOMINO, VARIO i DUO.

Dopełnieniem spotkania było zwiedzanie hali wystawowej, w której zostały zgromadzone elementy wszystkich systemów zaprezentowanych podczas szkolenia. Studentów po hali oprowadzał Mirosław Jędrzejewski. Członkowie Koła mieli okazję zobaczyć, jak działa system samoczynnego wspinania ACS. Mogli również wejść na pomosty robocze i ocenić ich zabezpieczenia BHP. Zwiedzanie hali wystawowej pozwoliło studentom na lepsze zrozumienie działania poszczególnych systemów oraz dało im wyobrażanie, w jaki sposób zastosować wybrany system na budowie.

Po powrocie z hali wystawowej na studentów czekał Grzegorz Byrka z wykładem na temat deskowań i rusztowań podporowych wykorzystywanych w budownictwie mostowym.

Studenci z KN MMB komentują: Rozwiązania zaprezentowane w trakcie szkolenia mogą być śmiało wykorzystane w projektach wysyłanych na Konkurs dla Młodych Inżynierów. Wiedza zdobyta dzięki firmie PERI na pewno przyda się nam na studiach i w przyszłej pracy zawodowej.

open