Home News MOSTOSTAL KRAKÓW Z KONTRAKTAMI W OSTROŁĘCE
MOSTOSTAL KRAKÓW Z KONTRAKTAMI W OSTROŁĘCE
0

MOSTOSTAL KRAKÓW Z KONTRAKTAMI W OSTROŁĘCE

0
0

Mostostal Kraków S.A. podpisał dwa kontrakty z firmą Energa Serwis Sp. z o.o.  w ramach budowy Instalacji Odsiarczania Spalin II w Elektrowni Ostrołęka B. Zakres realizacji spółki należącej do Grupy Budimex to dostawa i montaż konstrukcji stalowych budynków IOS, kanałów spalin oraz blisko 100 metrowej konstrukcji wsporczej komina. Zakończenie realizacji planowane jest na styczeń 2020 roku.

To dobry moment dla firmy do rozpoczęcia projektu w Ostrołęce, ze względu na kończące się dotychczasowe kontrakty na roboty budowlano-montażowe w Elektrowni Turów, największej realizacji w historii firmy. W ramach podpisanych kontraktów firma dostarcza i zapewnia montaż konstrukcji stalowej na potrzeby budowy bloku energetycznego na terenie kompleksu wydobywczo-energetycznego w Turowie, a ich zakres to m.in. budynek maszynowni, wyspa kotłowni, AIR PREHITER, bunkry węglowe, budynek kotła, bandaże, kanały spalin.

Mostostal Kraków jest firmą z dużym doświadczeniem w budownictwie dla przemysłu energetycznego. Spółka miała udział w wielu kluczowych realizacjach przy tego rodzaju obiektach, między innymi w: Elektrowni Atomowej w Czarnobylu, Elektrowni Łagisza, Elektrociepłowni Tychy, Elektrowni Rybnik, Elektrowni Opole, czy Elektrowni Jaworzno III.

Sukcesem firmy, poza uczestniczeniem w kolejnym projekcie dla polskiej energetyki, jest zakończenie roku 2018 z dobrymi wynikami finansowymi, co jest jednym z czynników potwierdzających wiarygodność i nieustający rozwój całej spółki oraz jej skuteczności na rynku budowlanym. Mostostal Kraków w najbliższych latach uratuje szanse dla siebie głównie w przemyśle energetycznym, cementowym, hutniczym oraz budownictwa mostowego, w których spółka ma bogate doświadczenie poparte wieloma listami referencyjnym.

open