XIV Kongres Infrastruktury Polskiej 2026

XIV Kongres Infrastruktury Polskiej 2026, który odbył się 15 czerwca w Warszawie, zgromadził ponad 500 przedstawicieli administracji, biznesu, nauki oraz branży transportowej i budowlanej. W centrum tegorocznych debat znalazły się kwestie repolonizacji inwestycji infrastrukturalnych, usprawnienia procedur administracyjnych oraz roli infrastruktury w budowaniu bezpieczeństwa państwa. Uczestnicy dyskutowali także o przyszłości kolei i dróg, efektywności zamówień publicznych oraz wykorzystaniu polskiej myśli inżynierskiej i nowoczesnych technologii. Kongres po raz kolejny potwierdził swoją pozycję jako najważniejszego forum wymiany doświadczeń i wyznaczania kierunków rozwoju infrastruktury w Polsce.





