Home Topbuilder TOPBUILDER 2019 GALA FINAŁOWA TOP BUILDER 2019
GALA FINAŁOWA TOP BUILDER 2019
0

GALA FINAŁOWA TOP BUILDER 2019

0
0

Miesięcznik „Builder” raz w roku intensyfikuje działania mające na celu wskazanie godnych rekomendacji rozwiązań oraz najciekawszych inwestycji – przyznając statuetki TopBuilder. Tegoroczne wyniki konkursu, ogłoszone 21 marca, potwierdzają intensywny rozwój nowoczesnego budownictwa w Polsce.

Kiedy 11 lat temu startowała 1. edycja konkursu TopBuilder, rynek z dużo większą rezerwą niż dzisiaj podchodził do nowych rozwiązań. W odróżnieniu od ówczesnych warunków ekonomicznych ograniczających otwartość, obecna koniunktura poszukiwanie coraz lepszych rozwiązań czyni koniecznością. Rosnące wymagania inwestorów w zakresie kosztów, terminów realizacji oraz jakości powodują, że sięganie po produkty z najwyższej półki, sprawdzone i, co najważniejsze, niezawodne jest warunkiem budowania konkurencyjności. Większa chłonność rynku nie oznacza jednak, że proces wyboru właściwych rozwiązań stał się łatwiejszy. Dostęp do ogromnej i nieustannie rosnącej liczby propozycji zwiększa wręcz poziom trudności.

W tym roku Kapituła konkursu, złożona z przedstawicieli Rady Naukowej „Buildera”, pozytywnie oceniła kilkadziesiąt rozwiązań produktowych. Wśród nich są nowości roku, innowacje oraz produkty rekomendowane, zweryfikowane rynkowo po latach eksploatacji – to trzy kategorie, w których przyznawane były wyróżnienia producentom. Poziom w tej edycji był bardzo wysoki, jak podkreślił prof. Tomasz Błaszczyński, podsumowując prace Kapituły, która oceniała m.in. jakość, innowacyjność, parametry techniczne, wpływ na podniesienie bezpieczeństwa w procesie budowlanym, zastosowanie w budownictwie zrównoważonym i konkurencyjność. W XI edycji Top Builder wyróżniono rozwiązania stanowiące najlepszą odpowiedź na rynkowe wyzwania.

Inwestycje na Topie

Warto podkreślić, że ideą TopBuilder jest upowszechnianie i poszerzanie wiedzy inżynierskiej o najnowszych rozwiązaniach niezbędnych do budowy i modernizacji obiektów, ale także o najciekawszych inwestycjach, będących potwierdzeniem rozwoju budownictwa w Polsce. Relacjonując jednak poprzednie edycje TopBuildera, można było dostrzec stałą tendencję, że wśród wyróżnionych dominują producenci. Tym razem było inaczej, tytułem TopBuilder uhonorowano też licznie aktywnych inwestorów, utalentowanych i doświadczonych architektów oraz rzetelnych generalnych wykonawców. Doceniono efekty ich zaangażowania w postaci wzorcowych, niebanalnych, a przede wszystkim zrealizowanych z sukcesem projektów. Kapituła wskazała zarówno najciekawsze inwestycje publiczne, jak i prywatne, nagrodziła budynki mieszkalne, użyteczności publicznej, budowle inżynierskie, inwestycje infrastrukturalne, obiekty przemysłowe. Przekrój był bardzo szeroki, choć nagrody formalnie przyznawane były w dwóch kategoriach: obiekty nowe oraz udana modernizacja.

Ludzie, firmy i Builder TV

Jest jeszcze jeden ważny aspekt konkursu TopBuilder. Ludzie i firmy. Nagradzając efekty działań, miesięcznik „Builder” wskazuje jednocześnie godnych zaufania partnerów – tych, którzy potrafią wygrywać innowacyjnością, jakością i rzetelnością. Spotkaniem właśnie w takim gronie była XI Gala TopBuilder. Uroczystość odbyła się 21 marca w warszawskim Pałacu Zamoyskich, mieszczącym się przy ulicy Foksal i będącym siedzibą Stowarzyszenia Architektów Polskich, które było partnerem tegorocznej gali.

Poniżej przedstawiamy listę wyróżnionych, jednocześnie przypominając, że wszystkie rozwiązania oraz inwestycje zostaną szerzej zaprezentowane na łamach kolejnych wydań „Buildera”. Materiały filmowe, w tym komentarze laureatów, niebawem zostaną udostępnione na ebuilder.pl, Builder Polska (fb) oraz You Tube.

open