Home Aktualności IV ŚLĄSKA KONFERENCJA RENOAKTYWATOR
IV ŚLĄSKA KONFERENCJA RENOAKTYWATOR
0

IV ŚLĄSKA KONFERENCJA RENOAKTYWATOR

0
0

Podobno jeśli powie się „A” to trzeba powiedzieć „B”. W naszym przypadku tym „B” były bardzo pozytywne opinie, które pojawiły się już w trakcie jej trwania jak i po jej zakończeniu. Mieliśmy też świadomość, że nie udało się organizatorom wyczerpać tematu i odpowiedzieć na wszystkie pytania jej uczestników. Tak to, w sposób absolutnie naturalny konferencja doczekała się kolejnych odsłon. 02 kwietnia 2019 r. w Katowicach w auli konferencyjnej Hotelu Monopol odbędzie się IV Śląska Konferencja RENOAKTYWATOR.

Konferencja Renoaktywator w swoim początkowym zamyśle miała być jednorazowym wydarzeniem poświęconym prawidłowej termomodernizacji budynków z wielkiej płyty. Drugim, bardzo ważnym założeniem była chęć zaprezentowania na sali wykładowej w sposób równoważny opinii i doświadczeń różnych grup zawodowych na co dzień związanych z procesem termomodernizacyjnym. Dlatego w konferencji swój głos zabrali zarówno wykładowcy najlepszych uczelni technicznych w kraju jak i pracownicy działów technicznych partnerów konferencji oraz osoby, które na co dzień zajmują się realizacją ETICS-a.

Podobno jeśli powie się „A” to trzeba powiedzieć „B”. W naszym przypadku tym „B” były bardzo pozytywne opinie, które pojawiły się już w trakcie jej trwania jak i po jej zakończeniu. Mieliśmy też świadomość, że nie udało się organizatorom wyczerpać tematu i odpowiedzieć na wszystkie pytania jej uczestników. Tak to, w sposób absolutnie naturalny konferencja doczekała się kolejnych odsłon:

II Śląska Konferencja Renoaktywator była dopełnieniem pierwszej. Tematem spotkania była znowu szeroko rozumiana termomodernizacja poszerzona o alternatywne źródła energii i sposoby jej pozyskiwania. W konferencja skierowanej do zarządców spółdzielni mieszkaniowych, kierowników działów technicznych urzędów miast i zarządców nieruchomości z terenu województwa śląskiego wzięło udział prawie 130 osób potwierdzając w ten sposób zasadność jej istnienia.

III Śląska Konferencja RENOAKTYWATOR zatytułowana “Renowacja i Modernizacja Obiektów i Kamienic Zabytkowych” odeszła nieco od tematów związanych z ETICS-em choć oczywiście pozostała w nurcie renowacji. Tym razem jednak na konferencji gościliśmy osoby na stałe związane z procesem modernizacyjnym kamienic i obiektów zabytkowych czyli: konserwatorów, projektantów, osoby zarządzające takimi zasobami, inwestorów oraz firmy specjalizujące się w realizacji takich inwestycji. Podobnie jak miało to miejsce za pierwszym razem temat trzeciej edycji nie został wyczerpany. Dlatego postanowiliśmy go kontynuować. Już niebawem,2 kwietnia 2019 o godzinie 10.00 rozpocznie się IV Śląska Konferencja RENOAKTYWATOR. Temat wzbogacony został o renowację i modernizację obiektów sakralnych. Partnerami konferencji będą między innymi: Farby KABE Polska, Aereco, Stekra, Viessmann. Patronat merytoryczny pozostał w rękach Politechniki Śląskiej reprezentowanej na konferencji między innymi przez Pana dr inż. Pawła Krause. Nie zabraknie oczywiście osób-prelegentów, którzy na terenie Śląska odgrywają rolę kluczową w zakresie renowacji i modernizacji obiektów zabytkowych .

Miejscem konferencji także i tym razem będą stylowe wnętrza hotelu Monopol w Katowicach przy ulicy Dworcowej 5.

Zapraszamy do udziału w IV edycji Renoaktywatora. Pełna informacja już niebawem na stronie www.renoaktywator.pl

open