Home News ZA NAMI I EDYCJA TARGÓW #JESTEM FACHOWCEM POLBRUK
ZA NAMI I EDYCJA TARGÓW  #JESTEM FACHOWCEM POLBRUK
0

ZA NAMI I EDYCJA TARGÓW #JESTEM FACHOWCEM POLBRUK

0
0

W dniach 21- 22.03.2019r. w Kielcach odbyły się targi #Jestem fachowcem Polbruk SA. Była to pierwsza edycja wyjątkowego wydarzenia dla branży brukarskiej, a zarazem pierwsze zorganizowane spotkanie przedstawicieli branży w Polsce. Organizatorem oraz gospodarzem spotkania była firma Polbruk SA. 

 

W targach wzięło udział blisko 200 osób. Podczas dwóch dni wszyscy obecni mieli możliwość zwiedzenia zakładu produkcyjnego Polbruk SA w Kielcach. Na gości czekali również przewodnicy po ogrodzie pokazowym zlokalizowanym przy zakładzie – architekci Polbruk prezentowali dostępne rozwiązania w praktyce i dzielili się swoją wiedzą z zakresu projektowania i wykorzystania nawierzchni z kostki brukowej.

W drugim dniu podczas targów liderzy rynku kostki brukowej zaprezentowali nowości w branży, o których warto wiedzieć przed rozpoczęciem wiosennego sezonu 2019.  Gospodarz wydarzenia –  firma POLBRUK przygotowała stanowiska projektowe, konsultacyjne oraz VR.

W gronie wystawców znalazły się firmy: Biały – producent odzieży ochronnej i roboczej,  Catchshift – producent podnośników próżniowych, Hochel Group – producent kruszyw dekoracyjnych i budowalnych, Cementownia Ożarów – producent cementu i produktów specjalnych; firma Techniseal – światowy lider w dziedzinie piasku polimerowego do spoinowania oraz znany producent produktów do czyszczenia i ochrony nawierzchni betonowych oraz innych powierzchni zewnętrznych; firma 3M.

W programie znajdowały się prezentacje, wykłady, prelekcje oraz konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Obecni usłyszeli o aktualnych trendach w projektowaniu nawierzchni z kostki brukowej.  Opowiadał o tym Wojciech Średniawa – Główny Architekt Polbruk SA oraz Marek Pałasz Dyrektor ds. Innowacji Technologicznych Polbruk SA. Goście wysłuchali prezentacji na temat  piasków polimerowych przygotowanej przez dyrektora generalnego firmy Techniseal, Sylvain Dulude, a także wykładu poświęconego wymaganiom normowym elementów wibroprasowanych przygotowanego przez Piotra Nowickiego, Specjalistę Ds. Doradztwa Technicznego i Rozwoju Cement Ożarów S.A.

Gościem specjalnym I edycji targów był Dominik Strzelec, znany między innymi z programów telewizyjnych „Usterka” czy „Polowanie na ogród”, który opowiedział zebranym o wykorzystaniu płyt i kostek brukowych w aranżacjach ogrodowych.

Punktem kulminacyjnym targów był konkurs układania kostki o puchar „Jestem fachowcem Polbruk”, w którym wzięło udział 6 drużyn. Zadanie konkursowe polegało na ułożeniu zadanego wzoru z kostki brukowej w półtorej godziny. Jury oceniało czas ułożenia, zgodność z zadanym projektem, dokładność, estetykę wykonania i kompletne wykorzystanie materiału. Zwycięzcy i uczestnicy konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody.

Na zakończenie targów odbył się uroczysty bankiet oraz wspaniały koncert w wykonaniu gwiazdy Ewy Farnej.

Patronat mediowy nad  inauguracyjną, I edycją targów objęły magazyn Builder, magazyn Budujemy Dom oraz portale Ekspert Budowlany i Informator Budownictwa.

***

Targi #Jestem fachowcem Polbruk  adresowane są do specjalistów, fachowców, brukarzy oraz firm profesjonalnie trudniących się brukarstwem, a także producentów oraz dystrybutorów produktów komplementarnych dla kostki brukowej. Znaczną część odbiorców stanowią również firmy świadczące usługi wspierające biznes brukarski.

 

 

 

 

 

open