Home Aktualności NAJWAŻNIEJSZE W KRAJU TARGI BUDOWNICTWA DROGOWEGO AUTOSTRADA-POLSKA W PRZYGOTOWANIACH!
NAJWAŻNIEJSZE W KRAJU TARGI BUDOWNICTWA DROGOWEGO AUTOSTRADA-POLSKA W PRZYGOTOWANIACH!
0

NAJWAŻNIEJSZE W KRAJU TARGI BUDOWNICTWA DROGOWEGO AUTOSTRADA-POLSKA W PRZYGOTOWANIACH!

0
0

Potężne maszyny, konkurs dla operatorów koparek i rozmowy o tematach palących dla branży – tak zapowiadają się jubileuszowe, XXV Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA–POLSKA, które odbędą się od 14 maja do 16 maja w Targach Kielce. Wystawa nazywana przez specjalistów „kieleckim świętem drogownictwa” to miejsce, gdzie od lat wskazywane są kierunki rozwoju tego sektora w Europie Środkowo – Wschodniej.

Targi Autostrada-Polska wraz z targami towarzszącymi: ROTRA, TRAFFIC-EXPO – TIL i Salonem Europarking tworzą najważniejsze wydarzenie branżowew tej części Europy. W ubiegłym roku, w kieleckim ośrodku wystawienniczo – targowym na powierzchni 30 000 metrów kwadratowych prezentowane były produkty 418 firm z blisko 20 krajów całego świata. Wśród wystawców znaleźli się niekwestionowani liderzy rynków z krajów takich jak Niemcy, Włochy, Portugalia, Francja, Szwecja, Finlandia, Stany Zjednoczone czy Wielka Brytania. Na ich stoiskach zobaczyć było można najnowocześniejsze urządzenia do budowy i utrzymania sieci drogowej, od sprzętu i materiałów do budowy dróg, mostów, wiaduktów, tuneli, stacji benzynowych, aż po oznakowanie i infrastrukturę związaną z drogownictwem i użytkowaniem autostrad.

Podczas minionej edycji targi odwiedziło ponad 10 tysięcy profesjonalnych zwiedzających. To właśnie w Kielcach od lat spotykają się przedstawiciele resortówi szefów najważniejszych instytucji.

Wielki biznes i poważne rozmowy

Kierowcy w Polsce mają już 3730,7 km dróg szybkiego ruchu – z tego 1638,5 km to autostrady, a 2092,2 km drogi ekspresowe. Priorytetem dla branży budowlanej jest teraz ich dokończenie i rozbudowa. Tylko w 2018 roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oddała do użytku 321,4 km nowych tras. GDDKiA jest w trakcie realizacji Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025 r.). Zakłada on wybudowanie 3262,7 km nowych dróg. Ma powstać 252,2 km autostrad, 2641,1 km dróg ekspresowych oraz 35 obwodnic o łącznej długości 369,4 km. Zakładane koszty realizacji wszystkich inwestycji to 135 mld zł.

Podczas targów w Kielcach o kontrakty współzawodniczyć będą najważniejsze firmy. Planowane budowy dróg potrzebują bowiem ogromnego zaplecza: sprzętu, materiałów, technologii i oczywiście ludzi. Ożywienie w sektorze drogownictwa sprawia, że targi od lat są miejscem dialogu między wykonawcami a zleceniodawcami – mówi Wioleta Barwicka, menedżer projektu Autostrada-Polska.

W maju, w kieleckim ośrodku wystawienniczo-targowym odbędzie się wiele spotkań merytorycznych, które poruszą tematy najważniejsze dla branży. Wśród nich znajdzie się między innymi konferencja naukowo-techniczna „Innowacje
w Drogownictwie”.
Spotkanie organizowane już po raz czternasty ma na celu  wymianę poglądów oraz doświadczeń zarządców dróg, wykonawców, projektantów branży drogowej i kolejowej w  zakresie innowacji w drogownictwie.  Do udziału w konferencji zapraszani są wykonawcy firm drogowych i kolejowych, biura projektowe, samorządy, kadra naukowa, studenci, uczniowie oraz członkowie i sympatycy SITK RP.

Uczestnicy Ogólnopolskiego Kongresu Zarządców Dróg z wizytą w Kielcach

Spotkanie z zarządcami dróg powiatowych rozegra się już po raz dwudziesty, tym razem pod hasłem „Historia – Praktyka – Nowoczesność”. Kongres odbędzie się w Starachowicach w woj. świętokrzyskim. Nieprzypadkowo termin Kongresoraz kieleckich targów budownictwa drogowego i infrastruktury pokrywają się. Bowiem, uczestnicy XX Ogólnopolskiego Kongresu Zarządców Dróg Powiatowych,15 maja przyjadą do Targów Kielce i wezmą udział w uroczystym otwarciu Kongresu, panelach dyskusyjnych, konferencji prasowej, a także zwiedzą wystawy targowe. Ich wizyta będzie doskonałą okazja dla wystawców do zaprezentowania się przed najlepszymi specjalistami z branży, do wymiany cennych doświadczeń i nawiązania kontaktów biznesowych.

Coś sprawdzonego i coś nowego

W programie targów oprócz konferencji, debat i seminariów zaplanowano również cieszący się popularnością konkurs operatorów koparek BIG BAU MASTER. Podczas rywalizacji, swoje umiejętności zaprezentują operatorzy maszyn budowlanych, którzy zmierzą się z zadaniami wymagającymi nie lada precyzji i opanowania.

W 2019 roku po raz pierwszy w kalendarzu Targów Kielce zadebiutuje Wystawa Sprzętu Do Utrzymania Dróg MunEq Expo, która jest poszerzeniem oferty targów Autostrada-Polska, ROTRA, TRAFFIC-EXPO – TILL oraz Salonu Europarking. Zakres branżowy MunEq Expo skierowany jest do producentów, m.in. specjalistycznych pojazdów przeznaczonych dla sektora gospodarki komunalnej: remonterów drogowych, urządzeń oraz sprzętu do transportu i usuwania odpadów, pielęgnacji zieleni, utrzymania czystości budynków, pomieszczeń, ulic, placów, terenów otwartych czy dróg publicznych.

Salon Kruszyw – ważne tematy branży kruszywowej

Salon Kruszyw, w Targach Kielce to wydarzenie, które od lat integruje firmy z szeroko pojętej branży pozyskania, przeróbki, transportu i wykorzystania kruszyw. W ramach Salonu, specjaliści debatują o aktualnych problemach branży kruszywowej.

Podczas trwania Salonu Kruszyw zaplanowano także spotkania, dyskusje i prezentacje specjalistów zarówno z branży kruszywowej, jak i gospodarki odpadami oraz recyklingu.

Warto zapamiętać datę: 14-16 maja 2019 i wziąć udział w „kieleckim święcie drogownictwa”.

 

 

open