Home News WYŻSZY POZIOM BUDOWNICTWA
WYŻSZY POZIOM BUDOWNICTWA
0

WYŻSZY POZIOM BUDOWNICTWA

0
0

„Jedną z naszych biznesowych wartości w firmie jest rozwój, dlatego niezmiennie obserwujemy i wsłuchujemy się w potrzeby rynku budowlanego. Od dłuższego czasu przygotowywaliśmy się do podjęcia własnej produkcji. Dziś z dumą możemy powiedzieć, że udało nam się to osiągnąć – BAUKRANE jest producentem własnych systemów szalunkowych! Na targach BUDMA w Poznaniu odbyła się premiera naszego ściennego systemu szalunkowego BAUTEKK. Reakcje klientów odwiedzających stoisko BAUKRANE przeszły nasze najśmielsze oczekiwania.”

Grzegorz Przepiórka: Panie Prezesie, zapowiadał Pan, że zaskoczycie klientów i tak się właśnie stało. BAUKRANE wchodzi na rynek jako producent z własnym systemem szalunkowym. Co złożyło się na taką decyzję?

Daniel Pawłowski: Jedną z naszych biznesowych wartości w firmie jest rozwój, dlatego niezmiennie obserwujemy i wsłuchujemy się w potrzeby rynku budowlanego. Od dłuższego czasu przygotowywaliśmy się do podjęcia własnej produkcji. Dziś z dumą możemy powiedzieć, że udało nam się to osiągnąć – BAUKRANE jest producentem własnych systemów szalunkowych! Na targach BUDMA w Poznaniu odbyła się premiera naszego ściennego systemu szalunkowego BAUTEKK. Reakcje klientów odwiedzających stoisko BAUKRANE przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Upewniliśmy się również, że trafiliśmy w dziesiątkę, decydując się na produkcję własnego systemu. Dodam, że systemu najwyższej jakości w tej kategorii sprzętu dostępnego nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Strategicznym celem BAUKRANE jest wprowadzenie i przedstawienie w roku 2020 na targach BUDMA oraz w roku 2022 na największych targach budowlanych Bauma w Monachium unikatowych i najnowocześniejszych rozwiązań szalunkowych niedostępnych u pozostałych największych producentów systemów szalunkowych na świecie.

G.P.: Jakimi cechami charakteryzuje się nowy system, który miał premierę podczas BUDMY?

Marek Wilk: Nasz nowy system szalunkowy BAUTEKK, dzięki lekkiej i wytrzymałej konstrukcji, może być wygodnie przenoszony oraz montowany na każdej budowie bez użycia dźwigu. Płyty systemu mają wysokość 90, 120 i 150 cm oraz zróżnicowane szerokości, co pozwala na dopasowanie do każdego obrysu betonowanego obiektu. Mimo niewielkiego ciężaru i konstrukcji kratowej z płaskownika grubości 5 mm szalunek BAUTEKK przenosi parcie betonu na płyty do 40 kN/m2. Zastosowane rozwiązania techniczne w postaci wielootworowej kieszeni stalowej na ściągi przelotowe, sklejki pokrytej poliuretanem, wstawek kompensacyjnych i innych znacznie ułatwiają pracę z szalunkiem na tle rozwiązań konkurencyjnych. Wysokiej jakości poszycie grubości 12 mm pokryte warstwą PPL dodatkowo znacznie wydłuża żywotność szalunku.

G.P.: Jak ocenia Pan debiut nowego systemu na BUDMIE? Jaki jest spodziewany krąg odbiorców?

M.W.: Jako producent staramy się dostarczać nowe rozwiązania techniczne w szalunkach nie tylko dla firm budowlanych, ale również dla mniejszych wypożyczalni szalunków, których na naszym rynku powstaje coraz więcej. Szerokie zainteresowanie systemem BAUTEKK podczas tegorocznych Targów BUDMA daje nam przekonanie o możliwości wzrostów sprzedażowych w tym rokuzwiązanych z produkcją, a sam debiut szalunku BAUTEKK i uczestnictwo w Targach uważamy za niezwykle udane.

G.P.: Drugą specjalnością BAUKRANE, obok szalunków, są żurawie. Nieprzypadkowo pierwszy od 27 lat w 100% polski żuraw wieżowy dołączył niedawno do parku maszyn BAUKRANE. Chyba możemy już zdradzić szczegóły…

D.P.: Przez ostatnie kilka miesięcy prowadziliśmy rozmowy z producentami nowych żurawi, aby w najbliższych latach wprowadzić do naszej floty nowoczesne żurawie. Po wielu rozmowach podjęliśmy decyzję o wspólnym projekcie, jakim jest pierwszy od 27 lat polski żuraw KR. W najbliższym czasie planujemy, wspólnie z firmą Krupinski, przedstawić plan naszej współpracy, która umożliwi BAUKRANE kreowanie i rozwój produkcji tego unikatowego produktu, jakim jest „nasz polski żuraw”. Nie ukrywam również, że nie od dziś rozmawiamy z kilkoma firmami żurawiowymi działającymi w Polsce oraz za granicą z myślą o połączeniu sił, co pozwoliłoby BAUKRANE poszerzyć zasięg działalności oraz powiększyłoby nasz park maszyn o ponad 100%.

G.P.: Nie od dzisiaj mówi się o przeprowadzce firmy BAUKRANE. Jak w zarysie będzie wyglądała nowa baza firmy i jakie będą związane z nią możliwości?

D.P.: Niemal każda firma na pewnym etapie rozwoju staje przed koniecznością zmiany siedziby. W efekcie naszego ogromnego progresu otwarcie nowej siedziby miało dla mnie też charakter wspólnego świętowania sukcesu! Podczas planowania budowy nowej siedziby przyświecała mi idea przyjaznej i wygodnej przestrzeni pracy, która pozwala poczuć się częścią wspólnoty oraz wzmacnia zaangażowanie pracowników. Doskonale wiem, że sprzyja to dobrej atmosferze, poprawia samopoczucie pracowników, a tym samym zwiększa ich efektywność. Dlatego nigdy nie miałem wątpliwości, że docelowa siedziba BAUKRANE powinna być nie tylko naszą wizytówką, ale przede wszystkim miejscem zorientowanym na potrzeby naszych pracowników oraz klientów.

G.P.: Oprócz części typowo biurowej nowa siedziba posiada także halę warsztatowo-magazynową, która dysponuje nową, najnowocześniejszą w Polsce linią technologiczną do czyszczenia szalunków ramowych. Z jakim rodzajem unowocześnienia mamy tutaj konkretnie do czynienia?

D.P.: Pełna automatyzacja przyspiesza proces czyszczenia, co znacznie odciąża pracę ludzi. Sama linia minimalizuje także powstawanie dodatkowych zanieczyszczeń oraz eliminuje potrzebę stosowania niebezpiecznych dla środowiska środków chemicznych. Ma to ogromny wpływ na środowisko i bezpieczeństwo pracy. Dzięki nowej hali proponujemy naszym klientom nowatorską usługę, jaką jest serwisowanie oraz modernizacja ich szalunków własnych. Dotychczasowe wysokie tempo prac na budowie, brak fachowców, którzy profesjonalnie mogą serwisować, konserwować i modernizować własne deskowania klientów stanowiły ogromny problem dla firm budowlanych, dlatego BAUKRANE wychodzi klientom naprzeciw i otwiera profesjonalne Centrum Napraw i Renowacji Systemów Szalunkowych!

G.P.: Jak strategia „zaskoczenia” przekłada się na rezultaty?

D.P.: Chcąc być liderem na rynku i odwołując się do motta, które nam przyświeca – „Wyższy poziom budownictwa” – od momentu powstania firmy mamy zamierzenie, by zaskakiwać branżę. Z tego względu wprowadziliśmy na rynek innowacyjną usługę polegającą na równoczesnym ofertowaniu żurawi wieżowych oraz nowoczesnych systemów szalunkowych. Żadna inna firma na rynku budowlanym nie proponuje swoim klientom tak kompleksowej oferty. Ta innowacyjność pozwala nam od 6 lat rosnąć w tempie 60%–80% rok do roku. Rok 2018 był dla całego zespołu BAUKRANE ogromnym sukcesem pod względem rozwoju, gdyż nasz poziom wzrostu osiągnął 100%! Cały nasz zespół pracuje z ogromną pasją i zaangażowaniem, z czego jestem niesamowicie dumny. Takie podejście pozwala nam przyjąć założenie, że rok 2019 w wykonaniu BAUKRANE będzie jeszcze bardziej spektakularny.

G.P.: Jakie są plany BAUKRANE na ten rok i kolejne lata?

D.P.: W czerwcu 2019 r. planujemy otwarcie kolejnego oddziału, tym razem w Warszawie. Przyczyniło się do tego nie tylko wyżej wspomniane zaangażowanie zespołu w połączeniu z unikatowością naszych usług, ale także zaufanie jednego z naszych największych klientów – firmy Euro Styl, członka grupy Dom Development. Nie ukrywam, że jednym z naszych największych planów i celów na kolejne lata jest rozbudowa sieci sprzedaży w każdym regionie Polski oraz dynamiczne eksportowe wyjście ze sprzedażą naszej oferty nie tylko na rynek europejski, ale także światowy! W tym kierunku przedsięwzięliśmy już konkretne kroki. Jesteśmy także w trakcie pracy nad nową odsłoną e-sprzedaży.

open