Home News RUSZA BUDOWA OBWODNICY GOSTYNIA
RUSZA BUDOWA OBWODNICY GOSTYNIA
0

RUSZA BUDOWA OBWODNICY GOSTYNIA

0
0

Strabag rozpoczyna prace związane z budową obwodnicy Gostynia w ciągu drogi wojewódzkiej nr 434. Inwestor, Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu, uprzedza o utrudnieniach. Kontrakt na realizację tego zadania w trybie zaprojektuj i wybuduj został zawarty w sierpniu ub. roku. Inwestycja będzie kosztowała ponad 116 mln zł. Jej efektem ma być wyprowadzenie ruchu z Gostynia, gdzie krzyżują się droga krajowa nr 12 łącząca m.in. Leszno i Jarocin oraz DW-434, która jest alternatywą dla połączenia Wrocławia z Poznaniem.

Inwestycja ma być realizowana w podziale na dwie części: pierwsza to odcinek ok. 1,82 km drogi łączącej obwodnicę z istniejącym układem drogowym w Gostyniu – skrzyżowaniem ulic Nad Kanią i Europejskiej. Druga to ok. 6,6 km obwodnicy w ciągu drogi wojewódzkiej nr 434 w nowym śladzie. Trasa ma być poprowadzona w północno-wschodniej części miasta.

Właśnie ruszają prace przy pierwszym etapie, czyli budowie łącznicy. Początek drogi zaplanowano w miejscowości Drzęczewo Drugie, a koniec na skrzyżowaniu ul. Nad Kanią i Europejskiej w Gostyniu.

„W związku z prowadzoną inwestycją w rejonie skrzyżowania ulic Nad Kanią i Europejskiej, a także w miejscu przecięcia nowo budowanej drogi z drogą gminną Głogówko – Bogusławki oraz z drogą powiatową w okolicy Drzęczewa Drugiego zostaną wprowadzone ograniczenia prędkości do 40km/h” – poinformował ZDW w Poznaniu.

W ramach kontraktu Strabag wykona 4 obiekty inżynierskie: most nad rzeką Stara Kania, wiadukt nad linią kolejową, wiadukt nad DK nr 12 oraz przejście dla zwierząt na rowie Bodzewskim. Przebuduje także odcinki dróg gminnych i powiatowych na przecięciu z budowaną obwodnicą, wykona także infrastrukturę dla pieszych i rowerzystów.

Na wykonanie zadania jest 39 miesięcy od podpisania umowy.

Źródło: rynekinfrastruktury

 

open