Home Aktualności MINISTER J.KWIECIŃSKI WRĘCZYŁ MEDALE 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
MINISTER J.KWIECIŃSKI WRĘCZYŁ MEDALE 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
0

MINISTER J.KWIECIŃSKI WRĘCZYŁ MEDALE 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

0
0

Wybitni polscy architekci, geodeci, rzeczoznawcy majątkowi i publicyści otrzymali Medale 100-lecia Odzyskania Niepodległości nadane przez Prezesa Rady Ministrów. Premier wyróżnił osoby szczególnie zasłużone, związane z odzyskaniem niepodległości. 16 kwietnia 2019 r. minister Jerzy Kwieciński wręczy medale przyznane na wniosek Ministra Inwestycji i Rozwoju.

– Spotykamy się dziś w niezwykle zaszczytnym gronie, aby uhonorować wieloletnie zaangażowane wyróżnione osób w prace na rzecz przemian demokratycznych. W jubileuszowym roku setnej rocznicy odzyskania Niepodległości zostały uhonorowane osoby, które swoją postawą rozsławiły dobre imię Polski, aktywnie włączyły się w budowę wspólnoty oraz wzmacniały suwerenność i tożsamość narodową – mówił minister Jerzy Kwieciński podczas uroczystości.

Minister Jerzy Kwieciński i wiceminister Artur Soboń złożyli wyróżnionym wyrazy uznania i gratulacje. Wśród wyróżnionych z inicjatywy MIiR są przedstawiciele środowisk budowlanych, geodezyjnych, architektonicznych, administracji państwowej, biznesu i przedsiębiorczości, mediów i publicystyki, nauki i technologii, prowadzących działalność społeczną także wśród Polonii.

– Pragnę przekazać życzenia kolejnych sukcesów, a także satysfakcji z urzeczywistniania swoich zawodowych ambicji. Niech to wyróżnienie przyniesie wiele zadowolenia i inspirację do dalszej pracy dla Polski – mówił J. Kwieciński.

Odznakę stanowi metalowy, posrebrzany medal w kształcie prostokąta. Na przedniej stronie medalu znajduje się wizerunek orła białego w koronie na głowie zwróconej w prawo, z rozwiniętymi skrzydłami, z dziobem i szponami, wokół którego umieszczone zostały wizerunki Wojciecha Korfantego, Ignacego Jana Padarewskiego, Wincentego Witosa, Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Daszyńskiego oraz Józefa Hallera, a w dolnej, lewej części napis: 100-lecie Odzyskania Niepodległości. Na stronie odwrotnej medalu w górnej części znajduje się napis: To, co zdołały pokolenia tamte, dlaczego byście temu nie mogli podołać i wy?, a w dolnej części wizerunek Legionów Polskich.

Lista uhonorowanych na stronie: gov.pl/inwestycje-rozwoj.

 

open