Home News STREFA PROJEKTANTA – NOWA PLATFORMA ISOVER DLA PROJEKTANTÓW
STREFA PROJEKTANTA – NOWA PLATFORMA ISOVER DLA PROJEKTANTÓW
0

STREFA PROJEKTANTA – NOWA PLATFORMA ISOVER DLA PROJEKTANTÓW

0
0

Projektowanie przegród budynku ze względu na ich izolacyjność termiczną, akustyczną, bezpieczeństwo pożarowe i zrównoważone budownictwo jest ważnym elementem w prowadzeniu i realizacji projektów budowlanych. Aby wspierać ten proces ISOVER dostarcza wiele narzędzi umożliwiających projektowanie dociepleń budynków zgodnie z najwyższymi standardami budownictwa. Jednym z nich jest właśnie oddana do użytku Strefa Projektanta.

Najnowsze narzędzie udostępnione przez lidera rynku materiałów izolacyjnych, to rozwiązanie stworzone z myślą o wsparciu pracy projektantów i osób biorących udział w procesie budowlanym. To zestaw materiałów i plików do pobrania, które w kompleksowy sposób wspomagają projektowanie przegród budynku przy stosowaniu izolacji z wełny mineralnej szklanej i skalnej ISOVER.

Wychodząc naprzeciw potrzebom projektantów stale pracujemy nad tworzeniem nowych narzędzi, które mogą stanowić wsparcie dla ich codziennej pracy. Tak powstała właśnie Strefa Projektanta, która jest pierwszą tak rozbudowaną platformą stanowiącą podręczne kompendium wiedzy dla osób projektujących izolację – mówi Ewa Bryś, inżynier Biura Doradztwa Technicznego ISOVER.

W swoim zestawie narzędzi Strefa zawiera VADEMECUM PROJEKTOWANIA oraz BIBLIOTEKĘ BIM. Dzięki temu w jednym miejscu znaleźć można wszystkie niezbędne z punktu widzenia projektowania danej przegrody materiały – wymogi techniczne, bibliotekę detali CAD, bibliotekę plików i rozwiązań BIM, a także filmy instruktażowe.

VADEMECUM PROJEKTOWANIA

Jako jedno z narzędzi Strefy Projektanta, VADEMECUM PROJEKTOWANIA w kontekście izolacji  opisuje zagadnienia dotyczące ochrony cieplnej i wilgotnościowej, ochrony przed hałasem, bezpieczeństwa pożarowego i zrównoważonego budownictwa dla wszystkich aplikacji ISOVER.

Narzędzie daje możliwość zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na temat wymogów stawianych dla takich przegród jak ściana zewnętrza, ściana wewnętrzna, dach skośny, dach płaski i konstrukcje drewniane.

W VADEMECUM dostępna jest również biblioteka detali CAD  (w formacie dwg. oraz pdf.),przypisanie produktów do danej przegrody (aplikacji) i zapoznanie się z ogólnymi wytycznymi projektowo-montażowymi.

BIBLIOTEKA BIM

Drugim narzędziem udostępnionym w Strefie Projektanta są  biblioteki plików produktów (wełna szklana i wełna skalna do zastosowań w budownictwie i przemyśle, membrany i folie) oraz rozwiązań izolacyjnych przegród budowlanych w postaci modeli BIM dostępnych dla programów  AUTODESK®REVIT® oraz GRAPHISOFT®ARCHICAD .

Biblioteki te łączą w sobie informacje na temat właściwości danego elementu budowlanego m.in. termiki, akustyki i ochrony przeciwpożarowej, na podstawie, których wybrać można konkretne rozwiązania i zaimplementować je do swojego projektu w formacie 3D.

Dodatkowo dla AUTODESK®REVIT®  przygotowana została specjalna nakładka, dostępna do pobrania również w Strefie Projektanta, która może usprawniać proces projektowania m.in. poprzez skrócenie czasu wyboru materiału lub gotowego rozwiązania przegrody budowlanej, dzięki możliwości wykorzystania kreatora filtrowania według różnych kryteriów i parametrów technicznych, np. takich jak: rodzaj materiału i jego grubość oraz rekomendowane zastosowanie, współczynnik przewodzenia ciepła λ, współczynnik przenikania ciepła przegrody Uc, klasa odporności ogniowej przegrody REI, izolacyjność akustyczna przegrody Rw.

Strefa Projektanta dostępna jest na stronie  www.strefa-projektanta.pl . Zapraszamy również do kontaktu z Biurem Doradztwa Technicznego ISOVER, które odpowie na wszelkie pytania związane z produktami oraz rozwiązaniami ISOVER.

open