Home Aktualności EDUKACJA, ROZWÓJ, WSPARCIE – Rok 2019 w POiD
EDUKACJA, ROZWÓJ, WSPARCIE – Rok 2019 w POiD
0

EDUKACJA, ROZWÓJ, WSPARCIE – Rok 2019 w POiD

0
0

Paweł Zdybał

Związek POiD to wiarygodny reprezentant polskiej branży stolarki budowlanej. Realizowane przez POiD inicjatywy napędzają dalszy rozwój sektora, służą promocji dobrego montażu okien, drzwi, bram garażowych i towarzyszących im rozwiązań, a także wspierają wprowadzenie zawodu montera stolarki budowlanej. Jakie są najważniejsze działania Związku w 2019 roku?

Kampania edukacyjna „DOBRY MONTAŻ”
Realizowana od 2014 roku kampania „DOBRY MONTAŻ” ma na celu edukację i budowanie świadomości odbiorców w zakresie montażu wyrobów stolarki budowlanej oraz wsparcie dla wprowadzenia zawodu montera stolarki budowlanej. Bieżąca odsłona akcji trwa do końca czerwca 2019 roku.

Promocji dobrego montażu służą różnorodne działania, m.in. strona internetowa www.dobrymontaz.com z wyszukiwarką firm świadczących usługi montażowe, fanpage „DOBRY MONTAŻ” na Facebooku oraz prowadzona w mediach drukowanych i elektronicznych kampania public relations. „DOBRY MONTAŻ”obejmuje również współpracę z klasami patronackimi w wybranych szkołach z całej Polski. W ramach kooperacji realizowane są m.in. szkolenia produktowe dla uczniów, spotkania z ekspertami czy doposażenie szkolnych pracowni. Wiosną rozpoczną się natomiast działania służące wsparciu promocji zawodu montera stolarki budowlanej wśród młodzieży. Do bieżącej odsłony „DOBREGO MONTAŻU” dołączył także jej bohater – Edmont – dobry monter stolarki budowlanej.

Partnerzy najnowszej odsłony „DOBREGO MONTAŻU” to wiodące marki z branży stolarki budowlanej. Kampanię, w charakterze jej Ambasadorów, wspierają profesjonalni monterzy. Towarzyszą jej również patroni medialni i merytoryczni: Instytut Techniki Budowlanej oraz Polskie Stowarzyszenie Dekarzy. Patronat honorowy nad inicjatywą sprawuje Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju.

Zdjęcia arch. POiD

MONTERIADA 2019
MONTERIADA już po raz czwarty gościła na Międzynarodowych Targach Budownictwa i Architektury BUDMA w Poznaniu. Wydarzenie, realizowane przez POiD we współpracy z czołowymi markami z branży, buduje świadomość odbiorców w zakresie prawidłowego montażu stolarki budowlanej. MONTERIADA 2019 odbyła się w dniach 12–15 lutego 2019 roku i przyciągnęła setki uczestników – zarówno profesjonalnych monterów, sprzedawców, dystrybutorów stolarki budowlanej, uczniów szkół branżowych, jak i inwestorów indywidualnych. Jej głównym punktem były profesjonalne pokazy montażu wyrobów stolarki budowlanej, wśród których nowość stanowiła instalacja drzwi balkonowych typu HS o szerokości 3 metrów, do zamontowania których użyty został miniżuraw z przyssawkami. Pokazom towarzyszył emocjonujący komentarz Tomasza Zimocha.

Stoisko MONTERIADY 2019 odwiedzili także uczniowie i nauczyciele klas patronackich „DOBRY MONTAŻ”. Wzięli oni udział w debacie: Dlaczego warto zostać monterem stolarki? z udziałem Ambasadorów „DOBRY MONTAŻ”, którzy opowiedzieli młodym adeptom sztuki budowlanej, na czym polega praca montera i jakie korzyści wiążą sięz jej wykonywaniem. Podczas MONTERIADY odbyło się również spotkanie prasowe, na którym zaprezentowano najważniejsze działania Związku POiD.

IX Kongres Stolarki Polskiej

 

X Kongres Stolarki Polskiej
W dniach 23–24 maja 2019 roku odbędzie się X edycja Kongresu Stolarki Polskiej – najważniejszego wydarzenia rodzimej branży stolarki budowlanej. Kongres co roku przyciąga ponad 300 uczestników, wśród których są zarówno przedstawiciele firm, jak i reprezentanci władz państwowych, samorządowych, a także media. Tegoroczna edycja wydarzenia będzie miała miejsce w hotelu Warszawianka w Jachrance.

Zapadające na Kongresie decyzje wyznaczają dalsze kierunki rozwoju branży. W rezolucji ostatniego, IX Kongresu Stolarki Polskiej Związek poparł planowane przez polski rząd inicjatywy w zakresie termomodernizacji budynków. Dalsze działania POiD w tym obszarze przełożyły się na zmiany w prawie i wprowadzenie przez rząd od początku 2019 roku ulgi termomodernizacyjnej. Efektem wcześniejszej rezolucji kongresowej jest także utworzenie zawodu montera stolarki budowlanej.

Podczas X Kongresu Stolarki Polskiej w ramach trzech bloków tematycznych omówione zostaną m.in. światowe trendy w wykorzystaniu produktów SMART i ich wpływ na ofertę produktową firm, przemysł 4.0 w branży stolarki budowlanej w kontekście automatyki i robotyki, a także kwestie związane z marketingiem – dopasowanie sprzedaży do oczekiwań nowego pokolenia odbiorców. Bieżące informacje na temat wydarzenia można śledzić na stronie internetowej: kongres.poid.eu.

open