Home News POD JEDNYM SZYLDEM
POD JEDNYM SZYLDEM
0

POD JEDNYM SZYLDEM

0
0

Grupa Deceuninck, jeden z czołowych projektantów i producentów profili okiennych oraz rozwiązań budowlanych na świecie, z początkiem 2019 r. ogłosiła strategiczną decyzję o konsolidacji swoich marek produktowych,  Inoutic i Deceuninck, pod jedną globalną marką Deceuninck.

Oznacza to rozpoczęcie procesu rebrandingu, we wszystkich 16 krajach w regionie Europy Centralnej i Wschodniej (CEE), w których firma działa obecnie pod marką Inoutic, na Deceuninck.

W jedności siła
21 lutego w hotelu Copernicus w Toruniu przedstawiciele Deceuninck zaprezentowali swoim kluczowym partnerom biznesowym z Polski, Litwy i Rosji strategię firmy na najbliższe lata, opartą na 3 kluczowych celach: jedna platforma produktowa, jeden region europejski, jedna globalna marka. Proces rebrandingu zakończy się podczas Targów Fensterbau Frontale w marcu 2020.

Naszym celem jest stworzenie silnej globalnej marki, która wygeneruje wzrost naszego biznesu i wzmocni naszą przyszłą pozycję lidera w Polsce, Europie oraz na wszystkich rynkach na świecie. Ta decyzja z pewnością przyspieszy proces wprowadzania innowacyjnych rozwiązań i tworzenia nowych produktów na rynku europejskim, wyróżniając nas na tle konkurencji – powiedział Francis Van Eeckhout, CEO Grupy Deceuninck.

Proces rebrandingu w jedną globalną markę Deceuninck wpłynie na maksymalizację efektów inwestycji marketingowych, takich jak np. sponsoring międzynarodowej drużyny kolarskiej Deceuninck-Quick Step.

Działając pod jedną globalną marką, firma znacznie przyspieszy innowacje oraz proces wdrażania nowych produktów w Europie, co pozwoli jej oraz jej partnerom wyróżnić się na rynku i uzyskać przewagę konkurencyjną. Przykładem może być Elegante – pierwszy innowacyjny produkt, jaki firma wdraża pod jedną globalną marką Deceuninck. Inne innowacyjne rozwiązania, takie jak Linktruzja, technologia wykorzystująca włókno szklane w celu uzyskania najlepszych właściwości izolacyjnych, czy Decoroc, proces pozwalający na poszerzenie gamy kolorów, będą dostępne w przyszłości dla wszystkich europejskich klientów Grupy Deceuninck. Z kolei konsolidacja struktur w jeden region pozwoli na optymalizację zasobów i procesów, aby udoskonalić jakość swoich produktów i serwis.

Efektem naszego nowego, globalnego podejścia jest nagrodzony wyróżnieniem Specjalnym German Design Award 2019 oraz wyróżniony w programie Innowacyjne Rozwiązania Branży Stolarki 2019 system profili okiennych Elegante, znany od niedawna w Polsce i Niemczech, który dzięki naszej strategii jednej marki zostanie wprowadzony pozostałych krajach europejskich w 2019 r. Kontynuujemy również opracowywanie systemów profili okiennych nowej generacji z naciskiem na innowację, design i ekologię, które zostaną zaprezentowane podczas Targów w Fensterbau Frontale w 2020 r. – komentuje Grzegorz Federowicz, Dyrektor Sprzedaży Inoutic/Deceuninck Sp. z o.o.

Więcej niż elegancja
Elegante to system wyznaczający nowe trendy – to, co go wyróżnia, to nowoczesny design bez kompromisu dla parametrów. Smukły i elegancki przekrój sekcji skrzydło – słupek stały zapewnia więcej światła – zarówno w wersji zlicowanej, jak i prostej. Szeroka paleta kolorów pozwala dobrać profil do każdego rodzaju budynku i pomieszczenia. W wersji zlicowanej Elegante stanowi doskonałą wizualną alternatywę dla okien aluminiowych, zachowując wszystkie zalety okna PVC. Do tego należy dodać doskonałą izolację termiczną oraz akustyczną. Warto także zwrócić uwagę na aspekt ekologiczny – Elegante występuje również w opcji z zastosowaniem w ramie i skrzydle materiału uzyskanego z recyklingu: EcoPowerCore (EPC). Jedną z największych zalet EcoPowerCore są jego doskonałe właściwości mechaniczne. EPC uchodzi za bardzo wytrzymały i równie trwały jak materiał pierwotny. Deceuninck od 2012 r. posiada własny zakład recyklingowy, który po uruchomieniu nowej jednostki osiągnie wydajność 100 tys. ton PVC rocznie.Ma to niebagatelne znaczenie, gdyż każdy kilogram PVC z recyklingu ogranicza  emisję 2 kg CO2 do atmosfery. Zakład recyklingu Deceuninck to największy taki obiekt w Europie Zachodniej.

Ponadto system Elegante posiada doskonałą wartość współczynnika przenikania ciepła okna Uf – 0,93 W/m2K. Dzięki głębokości zabudowy ramy wynoszącej 76 mm i głębokości zabudowy skrzydeł wynoszącej 80 mm (w wersji niezlicowanej) i 92 mm (w wersji zlicowanej) oraz sześciu komorom system spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Zastosowanie szklenia aż do 70 mm pozwala tworzyć bezpieczne pakiety szybowe, które umożliwiają wykonywanie konstrukcji okiennych o dużych rozmiarach. Elegante posiada dwie opcje wklejania pakietów szybowych: za pomocą taśmy (tzw. suche wklejanie) oraz za pomocą kleju. Opcja druga umożliwia uzyskanie klasy RC2, która zwiększa ochronę przed włamaniem.

Zdjęcia archiwum Deceuninck

 

open