Home Aktualności NOWOCZESNE SYSTEMY ALUMINIOWE
NOWOCZESNE SYSTEMY ALUMINIOWE
0

NOWOCZESNE SYSTEMY ALUMINIOWE

0
0

Reynaers Aluminium to dostawca innowacyjnych, energooszczędnych i przyjaznych dla środowiska systemów aluminiowych do wytwarzania ścian osłonowych, okien, drzwi, systemów przesuwnych, a także osłon przeciwsłonecznych. W najnowszym katalogu firmy znajdziemy funkcjonalne rozwiązania o najwyższych parametrach technicznych.

Celem Reynaers Aluminium jest współtworzenie architektury dostosowanej do wyzwań współczesnego świata oraz rozwiązań zapewniających komfortowe warunki pracy i życia w nowoczesnych budynkach.

Systemy okienno-drzwiowe
MasterLine 8 od Reynaers Alumninium to innowacyjny system gwarantujący niezmienną głębokość zabudowy bez względu na współczynnik Uf projektowanego systemu. Pozwala na dowolną kombinację układu rama – skrzydło, umożliwiając architektom swobodny dobór stylu okien i drzwi, bez wpływu na parametry techniczne wybranego rozwiązania. Izolacyjność termiczna okien MasterLine 8 może sięgać Uw = 0,82 W/(m2K).

Najnowszy produkt firmy to MasterLine 10– kompletny system okienny Reynaers Aluminium stworzony z myślą o budownictwie energooszczędnym i pasywnym. Wąskie, nieograniczające widoku i dostępu światła naturalnego, a jednocześnie wytrzymałe profile o najwyższych parametrach termicznych pozwalają na zaskakującą swobodę projektowania. W najlepszej kombinacji profili z przeszkleniem Uw wynosi zaledwie 0,67 W/m2K. W obrębie systemu dostępne są trzy warianty wzornicze: Deco, Renesans i Funkcjonalny.

SL 38 to system przeznaczony dla użytkowników szukających rozwiązań nawiązujących wyglądem do okien stalowych. SL 38 mają smukły kształt profili o minimalnej wysokości 71,6 mm złożenia ramy i skrzydła. System jest szczególnie polecany do renowacji zabytkowych budynków, w których konieczne jest zachowanie unikatowego stylu.

Systemy przesuwnei harmonijkowe
Hi-Finity to rozwiązanie gwarantujące użytkownikowi nieograniczony widok. Ościeżnica jest montowana w ścianie, dzięki czemu widoczne profile aluminiowe zostały sprowadzone do minimum. W systemie dostępnych jest wiele konfiguracji otwieranych ręcznie bądź automatycznie. Maksymalna masa skrzydła przesuwnego wynosi aż 750 kg. Pomimo dużych rozmiarów okna doskonale utrzymują temperaturę wnętrza.

CP 130/-LS to system przesuwny i podnoszono- przesuwny, który spełnia wysokie standardy izolacyjności, stabilności i bezpieczeństwa. Dostępny jest w różnych wariantach otwierania, w tym również z obniżonym progiem. Umożliwia konstruowanie drzwi przesuwnych o maksymalnej masie skrzydeł wynoszącej 300 kg.

Na tworzenie dużych powierzchni szklanych, o maksymalnej masie skrzydła do 400 kg, pozwala CP 155/-LS – system przesuwny i podnoszono-przesuwny. W ofercie dostępne jest rozwiązanie „kieszeniowe”, umożliwiające ukrycie skrzydeł w ścianie.

Z kolei CF 77 to nowoczesny system drzwi składanych umożliwiający połączenie wnętrza ze światem zewnętrznym i zajmujący po otwarciu niewiele miejsca. Dostępny jest w wielu konfiguracjach otwierania.

 

System Hi-Finity, apartament w Nicei

 

Wronia 31, deweloper: Ghelamco, projekt: Jasper-Eyers Architects, systemy: CW 50-HI, CW 50 THW, CF 77, CS 86-HI

 

Systemy fasadowe – ściany osłonowe
CW 50 to system przeznaczony do wykonywania ścian osłonowych, połaci dachowych i konstrukcji przestrzennych, umożliwiający nieograniczoną swobodę tworzenia. Smukłe 50-milimetrowe profile nośne pozwalają na maksymalny dostęp światła. System zawiera m.in. rozwiązania o podwyższonej izolacyjności termicznej, z listwą maskującą lub szkleniem strukturalnym, a także umożliwiające wykonywanie fasady z tego samego profilu nośnego – pionowego i poziomego. Zastosowane materiały izolacyjne pozwalają na uzyskanie przekroju o współczynniku Uf = 0,56 W/(m2K). CW 65-EF zaś to system fasady elementowej umożliwiający wykonanie prefabrykacji w zakładzie produkcyjnym, dzięki czemu montaż konstrukcji nie wymaga stosowania rusztowań i odbywa się znacznie łatwiej oraz szybciej. Przeznaczony jest do zabudowy wysokich obiektów.

open