Home Firmy CHEMIA MIĘDZY NAMI – Filozofia sukcesu firmy AIB
CHEMIA MIĘDZY NAMI – Filozofia sukcesu firmy AIB
0

CHEMIA MIĘDZY NAMI – Filozofia sukcesu firmy AIB

0
0

W ubiegłym roku firma AIB świętowała swój jubileusz. Od ponad 25 lat przedsiębiorstwo z powodzeniem produkuje najwyższej jakości rozwiązania izolacyjne, stawiając przy tym na partnerską współpracę z kontrahentami oraz otoczeniem. Swój sukces zawdzięcza pasji, unikatowej wiedzy i doświadczeniu założycieli, nastawieniu na rozwój, a także zrozumieniu oczekiwań odbiorców. Firma jest w stanie realizować indywidualne zamówienia klientów i wdrażać produkty dopasowane do ich potrzeb.

Za początkami wielu biznesów kryje się ciekawa historia. Tak też jest w przypadku AIB – w 1992 roku firmę założyło trzech chemików. Wykorzystując swoje doświadczenie, rozpoczęli oni produkcję rozwiązań izolacyjnych „skrojonych” na potrzeby klientów. Pierwsze wyroby marki AIB powstawały w garażu. – Kluczowym momentem w historii spółki było rozpoczęcie wytwarzania uszczelek i profili z termoplastycznych elastomerów. Następnie oferta poszerzona została o wysokiej jakości taśmy izolacyjne, pozwalające na zamontowanie okien i drzwi w sposób zapewniający ich szczelność przez wiele lat. Kolejnym istotnym krokiem było rozpoczęcie produkcji butylu i rozwiązań na jego bazie – obecnie jest to jeden z flagowych wyrobów AIB – tłumaczy Maciej Ślączka, Prezes AIB.

AIB to wiarygodna firma o ugruntowanej pozycji rynkowej. Jej produkty zdobyły uznanie wielu polskich oraz zagranicznych partnerów handlowych i są stosowane w wyrobach renomowanych producentów z różnorodnych branż gospodarki. Spółka zdobyła liczne nagrody, m.in. kilkukrotnie tytuł „Gazeli Biznesu” dla najbardziej dynamicznie rozwijającej się firmy, statuetkę Marki Polskiej Gospodarki w 2015 roku oraz godło „Teraz Polska” dla serii ELASTLOK w kategorii Produkty budowlane w 2017 roku.

Zdjęcia archiwum AIB Sp. z o.o

Cechy marki
Oferta produktowa AIB obejmuje rozwiązania wykorzystywane w izolacji systemowej okien i drzwi – począwszy od uszczelek i profili uszczelniających, montażowych taśm izolacyjnych Integra System, profili z twardego i spienionego polichlorku winylu, a skończywszy na profilach dekoracyjnych. AIB specjalizuje się również w produktach w formie taśm i profili z własnych mieszanek butylowych. W swej ofercie AIB posiada także innowacyjny system montażu stolarki w warstwie izolacji SIMPLEX BASIC dedykowany do budownictwa pasywnego. Firma od wielu lat jest dostawcą materiałów izolacyjnych oraz komponentów do produkcji okien i drzwi dla największych marek z branży stolarki otworowej, a także chemii budowlanej. Oprócz tego projektuje i wdraża rozwiązania zgodnie z indywidualnymi potrzebami klientów.

AIB stawia na wiarygodność i uczciwość wobec swoich klientów oraz partnerstwo, a jak wiadomo, firmy tworzą ludzie, stąd motto marki AIB: „Chemia między nami”. Ta właśnie chemia, dosłownie i w przenośni, przyczyniła się do sukcesu spółki.

open