Home Aktualności I SPOTKANIE Z CYKLU – ARCHITEKCI ODDZIAŁU WARSZAWSKIEGO SARP
I SPOTKANIE Z CYKLU – ARCHITEKCI ODDZIAŁU WARSZAWSKIEGO SARP
0

I SPOTKANIE Z CYKLU – ARCHITEKCI ODDZIAŁU WARSZAWSKIEGO SARP

0
0

Pod koniec maja 2019 r. OW SARP wystartował z nowym cyklem wydarzeń pod nazwą “Architekci Oddziału Warszawskiego SARP”.Zamierzeniem organizatorów cyklu jest przybliżenie możliwie szerokiemu gronu odbiorców sylwetek architektów i ich biur projektowych działających w Warszawie, a jednocześnie stworzenie platformy, która stymulowałaby prowadzenie dyskusji o Architekturze i wykonywaniu zawodu Architekta.


Premierowym wydarzeniem cyklu była prezentacja jednej z większych warszawskich firm architektonicznych – HRA Architekci (założyciele: Wojciech Hermanowicz, Błażej Hermanowicz, Stanisław Rewski).
HRA Architekci mają w swoim portfolio wiele znanych realizacji, spośród których najbardziej rozpoznawalnymi są zespół biurowy Varso Place, realizowany wspólnie z biurem Foster + Partners, biurowiec Nowogrodzka Square oraz Osiedla Saska i Wilno. W dorobku biura znajdują się także zwycięskie projekty konkursowe, a wśród nich nominowany do nagrody EU Prize for Contemporary Architecture – Mies van der Rohe Award 2019, budynek Siedziby Sądu Rejonowego w Siedlcach.
Przewidując spore zainteresowanie wydarzeniem, organizatorzy spotkania wprowadzili bezpłatną rejestrację poprzez serwis Konfeo, ze względu na ograniczoną pojemość sali. Wszystkie dostępne miejsca zostały zarezerwowane i dolna sala w WPA ZODIAK była pełna.
Spotkanie, które miało miejsce w Warszawskim Pawilonie Architektury ZODIAK w dniu 27 maja otworzyła przedmową Prezes Oddziału Warszawskiego SARP Maria Saloni-Sadowska.
Następnie współzałożyciele biura HRA Architekci – architekci Błażej Hermanowicz i Stanisław Rewski opowiadali o drodze, którą przebyli od czasów studiów na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej ponad 15 lat temu, do dzisiaj, gdy zarządzają biurem projektowym zatrudniającym ponad 100 architektów. Opowiadali o swojej pracy, o przesłankach projektowych i o wartościach którymi kierują się w projektowaniu, odpowiadając tym samym na postawione pytania, które stanowiły motto spotkania:
„Skąd przyszliśmy? Kim jesteśmy? Dokąd idziemy?”
Po trwającej około 45 minut prezentacji Błażej i Stanisław odpowiadali na pytania dotyczące zarówno poszczególnych prezentowanych projektów jak i problemów wiążących się z zarządzaniem dużą firmą projektową.
Spotkanie trwało prawie dwie godziny i bez przesady można powiedzieć, że premiera cyklu była sukcesem.
Wg założeń organizatorów spotkania i prezentacje w ramach tego cyklu będą odbywały się co około 2 miesiące i planowane jest już następne spotkanie z kolejnym, ciekawym zespołem projektantów.
Cykl jest wspierany przez firmy partnerskie Oddziału Warszawskiego SARP.
Większość znaczących magazynów i portali architektonicznych objęło ten nowy cykl Oddziału Warszawskiego SARP patronatem medialnym.

Opracowanie: arch. Jurij M. Sadowski
Zdjęcia: Klaudia Świątek

open