Home News EJOT ZWIĘKSZA POTENCJAŁ
EJOT ZWIĘKSZA POTENCJAŁ
0

EJOT ZWIĘKSZA POTENCJAŁ

0
0

25 maja odbyło się wielkie otwarcie nowej części zakładu EJOT Polska w Ciasnej. Zastosowane przy jego budowie wysokiej jakości materiały oraz przemyślany projekt pozwoliły uzyskać budynek energooszczędny i przyjazny środowisku. Inwestycja kosztowała ponad 2,7 mln euro.

Oddana niedawno do użytku druga część zakładu produkcyjnego jest kontynuacją rozbudowy zrealizowanej pod koniec 2017 roku. Obecnie nowy zakład ma powierzchnię prawie 7000 m2. Wybudowany obiekt spełnia wszystkie standardy nowoczesnego przedsiębiorstwa, a dzięki niemu produkcja zwiększyła się o ok. 30 proc. Inwestycja przełożyła się również na zatrudnienie: do obsługi nowoczesnych urządzeń zaangażowano dodatkowych 47 pracowników. Aktualnie zatrudnione są łącznie 262 osoby.

Potencjał zakładu
W nowo otwartym miejscu odbywać się będzie kompleksowa produkcja elementów dla branży samochodowej. W ramach ostatniego etapu rozbudowy powstała nowoczesna hala przeznaczona głównie do wytwarzania mocowań dla branży motoryzacyjnej.

Znajduje się tam także CLEAN ROOM, czyli specjalne pomieszczenie pozwalające na montaż niezwykle precyzyjnych podzespołów w stałej temperaturze, wilgotności powietrza, bez drobinek kurzu w powietrzu.

Zakład pozwoli na zwiększenie rocznej produkcji różnych wyrobów, która już obecnie wynosi imponujące 300 milionów w skali roku. Na uwagę zasługują również wysokie standardy zachowane na każdym etapie realizacji zlecenia oraz zastosowanie systemów przyjaznych dla środowiska.

Plany na przyszłość
Decyzję o zainwestowaniu w rozbudowę zakładu podjął w 2015 roku Prezes Zarządu EJOT Polska – Andrzej Bibik.

W 2018 roku firma wybudowała również Regionalne Centrum Dystrybucji. Obiekt o powierzchni 9000 mkw. znajduje się w Olszowej. W magazynie o wymiarach 200 x 45 metrów znajduje się 15000 miejsc paletowych. Stąd wysyłane są wyroby zarówno do siostrzanych firm z grupy EJOT, jak i klientów z Polski oraz Europy. Na terenie obiektu odbywa się również montaż automatyczny. Planowane jest także uruchomienie lakierni proszkowej dla wyrobów firmy.

Na tym jednak nie koniec inwestycji przedsiębiorstwa – jeszcze w tym roku holding zamierza zainwestować kolejne 4 mln euro m.in. w nowe maszyny i podzespoły. Planowana jest także instalacja jednego z najnowocześniejszych gniazd do produkcji pokryw dla gaźników.

Andrzej Bibik
Prezes Zarządu EJOT Polska
Zaczynaliśmy w niewielkich halach produkcyjnych, w których znajdowało się kilka wtryskarek obsługiwanych przez kilkanaście osób. Po 20 latach posiadamy najnowocześniejszy park maszynowy.

 

 

open