Home Aktualności HUNTER DOUGLAS ARCHITECTURAL WPROWADZA NOWE WYSOKOŚCI PANELI I WYMIARY MODUŁÓW W FILCOWYM SYSTEMIE SUFITOWYM HEARTFELT®
HUNTER DOUGLAS ARCHITECTURAL WPROWADZA NOWE WYSOKOŚCI PANELI I WYMIARY MODUŁÓW W FILCOWYM SYSTEMIE SUFITOWYM HEARTFELT®
0

HUNTER DOUGLAS ARCHITECTURAL WPROWADZA NOWE WYSOKOŚCI PANELI I WYMIARY MODUŁÓW W FILCOWYM SYSTEMIE SUFITOWYM HEARTFELT®

0
0

Hunter Douglas Architectural ciągle rozwija wielokrotnie nagradzany system sufitowy HeartFelt®. Dotychczas w ofercie  dostępne były panele o wysokości 55mm (40 x 55 mm) w siedmiu odcieniach szarości – od złamanej bieli do antracyt – i pięciu kolorach ziemistych. Teraz w systemie są dostępne także panele o wysokościach 80mm (40 x 80 mm) oraz 105mm (40 x 105 mm) w pięciu odcieniach szarości, co pozwala rozszerzyć możliwości twórcze architektów w zakresie projektowania sufitów. Dźwigarki do systemu modułowego są dostępne w dwóch kolorach (metalicznym i czarnym) w 16 różnych rozmiarach modułów od 50mm do 200mm.

„Rozwój systemu HeartFelt® stanowi logiczną konsekwencję jego sukcesu” – powiedział Pieter van Rees, Business Development Manager w Hunter Douglas Architectural. „HeartFelt® jest postrzegane jako przełomowe rozwiązanie, na który systematycznie rośnie zapotrzebowanie. Dzięki poszerzeniu oferty, zarówno architekci, jak i klienci, mogą wykorzystać HeartFelt® w jeszcze większym zakresie. Przykładowo, projektanci mogą teraz wybierać między motywem fali, czy też wzornictwem bardziej fantazyjnym albo utrzymanym w eleganckiej estetyce. Tak naprawdę dodatkowe wysokości profili i wymiary modułów można określić jako nowy zestaw narzędzi i możliwości projektowych.”

Długie panele i sufity baffle

„Sufity baffle to nowy szczególny obszar zastosowań paneli HeartFelt® o nowych wysokościach” – wyjaśnia Pieter. „Sufity baffle ze względu na swoją wyrazistość i estetykę są obecnie bardzo popularne. Nasze wyższe i długie panele z nowymi rozmiarami modułów sprawiają, że łatwiej stworzyć sufit z ‘mini’ lameli. Co najważniejsze, wyjątkowe właściwości akustyczne systemu pozostają nienaruszone przy zastosowaniu paneli i modułów w nowych rozmiarach.”

Architekt Menno Geenen z biura Common Affairs, który był odpowiedzialny za renowację ratusza w holenderskim mieście Tilburg, wykorzystał nowe elementy sufitów HeartFelt® zarówno w przestrzeni ogólnodostępnej , jak i w biurach. Zastosowano wszystkie trzy różne wysokości paneli w dwóch odcieniach ziemistych. „Nowe elementy dają dużo większe pole do popisu. W projekcie ratusza w Tilburgu, poprzez zróżnicowanie wysokości, na której zamontowano poszczególne elementy, uzyskaliśmy fantazyjny efekt na suficie. Zastosowanie naprzemiennych wysokości ożywiło projekt.”

Właściwości akustyczne

Właściwości akustyczne systemu również miały istotne znaczenie dla architekta. „Ma to wiele wspólnego z interaktywnym charakterem pracy, co sprawia, że ​​przestrzenie stają się coraz bardziej otwarte” – powiedział. „Takie rozwiązania są coraz popularniejsze. Jedną z konsekwencji tego trendu jest fakt, że trzeba uważniej zastanowić się nad uzyskaniem właściwego rozwiązania gwarantującego odpowiednią absorpcję dźwięku w otwartych przestrzeniach.”

Hunter Douglas Architectural wprowadził HeartFelt® do swojej oferty w 2016 roku. Ten modułowy liniowy system sufitowy został wykonany z filcu, naturalnie miękkiego materiału o przytulnej estetyce i wyjątkowych właściwościach w zakresie dźwiękochłonności. System wyróżnia wyjątkowy design, który został nagrodzony Red Dot Award. Posiada także certyfikat Cradle to Cradle, co oznacza, że jest w pełni przyjazny środowisku.

Hunter Douglas jest światowym liderem w produkcji żaluzji i systemów osłon przeciwsłonecznych i jednym z czołowych producentów sufitów podwieszanych i okładzin elewacyjnych. Historia firmy sięga 1919 roku. Od prawie 50 lat Hunter Douglas produkuje elementy wykorzystywane w konstrukcji budynków dla handlu, przemysłu, administracji rządowej. Firma intensywnie współpracuje z architektami, projektantami i wykonawcami, co umożliwia maksymalne dostosowanie się do ich potrzeb. Na każdym etapie produkcji i dystrybucji produktów firma dba o minimalizowanie szkodliwego wpływu na środowisko. Hunter Douglas składa się ze 160 firm w ponad 100 państwach świata, zatrudnia ponad 16,5 tys. pracowników. Główna siedziba spółki mieści się w Rotterdamie. W Polsce rozwiązania dostarczane przez firmę zostały wykorzystane m.in. na stadionach w Warszawie, na lotniskach w Gdańsku i we Wrocławiu, w wielu budynkach biurowych, użyteczności publicznej, stacjach metra i galeriach handlowych.

open