Home News TOPBUILDER 2019 – Platforma Autodesk BIM 360
TOPBUILDER 2019 – Platforma Autodesk BIM 360
0

TOPBUILDER 2019 – Platforma Autodesk BIM 360

0
0

TopBuilder to nagroda za najwyższej jakości produkty, rozwiązania budowlane oraz realizacje i usługi. W 2019 roku w kategorii it&BIM wyróżniono m.in.  Platformę Autodesk BIM 360

Autodesk BIM 360 to kolekcja programów do zarządzania projektami i danymi. Autodesk BIM 360 nie jest aplikacją, ale platformą chmurową dla sektora AEC. Jako jedyna platforma, która łączy dane w jednym wspólnym środowisku danych, BIM 360 minimalizuje ograniczenia związane z integracją oprogramowania – w przeciwieństwie do oprogramowania starszej generacji, które często działało na odmiennych platformach – co umożliwia sprawne dostarczanie projektów i zarządzanie nimi podczas całego cyklu rozwojowego budynku.

Autodesk BIM 360 jest działającą w chmurze platformą dla sektora architektoniczno-budowlanego dostarczającą narzędzia do zarządzania projektami budowlanymi, placem budowy i obiektami. Ze względu na dostępność w chmurze można z niej korzystać w dowolnym miejscu i czasie zarówno w biurze, jak na placu budowy. Przeznaczona jest dla architektów, konstruktorów, menedżerów projektu, kierowników budowy, inwestorów, zarządców budynku, kierowników operacyjnych oraz innych specjalistów związanych z procesem inwestycyjnym.

Zapewnia współpracę i komunikację w czasie rzeczywistym ze wszystkimi członkami zespołu, pomagając wprowadzać korekty na każdym etapie projektu. W efekcie gwarantuje to poprawę jakości prac budowlanych, minimalizację kosztownych błędów i zwiększenie efektywności. BIM 360 oferowany jest na zasadach elastycznej subskrypcji: miesięcznej, rocznej lub trzyletniej. Cena różni się w zależności od zakupionych aplikacji i można ją dostosować do liczby licencji potrzebnych firmie.

Autodesk BIM 360 to zaawansowane rozwiązanie, które przyspiesza realizację projektu, umożliwiając zespołom budowlanym i projektowym dostęp do danych projektu z dowolnego miejsca oraz w dowolnym momencie. Współdziałanie tego oprogramowania z innymi produktami Autodesk umożliwia zespołowi udostępnianie informacji o projekcie w łatwym w użyciu interfejsie, dzięki czemu wszystkie strony zaangażowane, w tym architekci, inżynierowie i konstruktorzy, mogą wziąć udział w planowaniu i realizacji projektu. Dodatkowo program umożliwia analizę danych w celu ułatwienia przyszłego planowania projektu.

Fot. arch. Autodesk

 

open