Home News ALICJA KUCZERA PRZEWODNICZĄCĄ EUROPE REGIONAL NETWORK (ERN)
ALICJA KUCZERA PRZEWODNICZĄCĄ EUROPE REGIONAL NETWORK (ERN)
0

ALICJA KUCZERA PRZEWODNICZĄCĄ EUROPE REGIONAL NETWORK (ERN)

0
0

Alicja Kuczera, Dyrektor Zarządzający Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC,  została Przewodniczącą Europe Regional Network (ERN), czyli europejskiej części World Green Building Council, skupiającej 22 GBCs w naszym regionie. ERN to skuteczna platforma współpracy, w ramach któreGBCs mogą wymieniać się wiedzą, generować nowe pomysły i projektować rozwiązania, które przyśpieszają rozwój zrównoważonego budownictwa.

Alicja Kuczera, Dyrektor Zarządzający Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC, została mianowana Przewodniczącą Europe Regional Network (ERN) – europejskiej części World Green Building Council, skupiającej 22 green building councils, 9 partnerów regionalnych i ponad 4 600 członków z całej Europy, pracujących nad rozwojem budownictwa ekologicznego w regionie. Kadencja trwa 2 lata.

 

Alicja jest bardzo zaangażowana w działania na rzecz poprawy zrównoważonego rozwoju budynków, zarówno w Polsce, jak i na poziomie regionalnym w Europie. Wcześniej, w latach 2017-2019 pełniła funkcję Wiceprzewodniczącej ERN.

 

Misją ERN jest doprowadzenie do efektywnej współpracy sieci organizacji w celu przekształcenia europejskiego rynku budynków. W tym celu prowadzi działania w takich obszarach, jak: tworzenie sieci kontaktów, ocena i certyfikacja, podnoszenie świadomości, szkolenia, zachęty finansowe i ekonomiczne oraz polityka i regulacje.

 

Zmiany klimatyczne są wyzwaniem globalnym, ale rozwiązania dla nich są często lokalne i regionalne. Aktywność i zaangażowanie w obszarze budownictwa ekologicznego na tych poziomach poprzez nasze regionalne sieci współpracy są niezbędne, aby zrealizować naszą wspólną misję, jaką są zielone budynki  dla wszystkich, wszędzie. Alicja jest prawdziwą orędowniczką zrównoważonego rozwoju w całej Europie, a jej przewodnictwo jako przewodniczącej pomoże wzmocnić sieć green builiding councils i rolę budynków ekologicznych w regionie – mówi Cristina Gamboa, Dyrektor Generalny World Green Building Council.

 

Alicja Kuczera ukończyła studia na kierunku stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim oraz MBA na Coventry University. Posiada ponad 15-letnie doświadczenie w środowisku biznesowym. Zarządzała międzynarodowymi projektami, współpracując z klientami i dostawcami z różnych kontynentów. Obszarami zrównoważonego budownictwa, które szczególnie ją interesują są budynki cyrkularne oraz wpływ zielonych budynków na ich użytkowników. Jest autorką licznych raportów i publikacji, uznanych w branży budownictwa i nieruchomości. Prelegent wielu konferencji i seminariów, organizowanych w kraju i za granicą.

Prywatnie mama, miłośniczka podróży (odwiedziła 76 krajów ze 196 planowanych) i ekologicznego, zdrowego trybu życia.

 

Więcej informacji: https://bit.ly/2IZWJhL

 

 

open