Home Aktualności CEMEX EDUKUJE O BEZPIECZEŃSTWIE W RUCHU DROGOWYM PODCZAS “RODZINNEGO RAJDU ROWEROWEGO” W RUDNIKACH
CEMEX EDUKUJE O BEZPIECZEŃSTWIE W RUCHU DROGOWYM PODCZAS “RODZINNEGO RAJDU ROWEROWEGO” W RUDNIKACH
0

CEMEX EDUKUJE O BEZPIECZEŃSTWIE W RUCHU DROGOWYM PODCZAS “RODZINNEGO RAJDU ROWEROWEGO” W RUDNIKACH

0
0

Drugi rok z rzędu CEMEX angażuje się w działania edukacyjne związane z bezpieczeństwem rowerzystów w ruchu drogowym, skierowane do lokalnej społeczności. Tym razem CEMEX przygotował akcję edukacyjną „Zamiana miejsc z kierowcą” w ramach Rodzinnego Rajdu Rowerowego w Rudnikach. Celem organizowanych akcji jest podniesienie świadomości rowerzystów oraz pieszych na temat rozważnego zachowania w ruchu publicznym.

W należącym do CEMEX Polska Kamieniołomie Lipówka w Rudnikach, 23 czerwca b.r. została zorganizowana inauguracja Rodzinnego Rajdu Rowerowego, organizowanego przez Gminę Rędziny, Gminny Ośrodek Kultury w Rędzinach i CEMEX. W tym roku uczestnicy rajdu uczestniczyli w atrakcjach edukacyjnych, zorganizowanych przez pracowników CEMEX.

Dla uczestników rajdu został udostępniony cementowóz. Dzięki możliwości zobaczenia pola widzenia kierowcy oraz tak zwanych martwych punktów w lusterkach znajdujących się w kabinie, rowerzyści dowiedzieli jak ważne jest zachowanie szczególnej ostrożności przy poruszaniu się w otoczeniu dużych pojazdów.

Rowerzyści mogli wejść także do przygotowanej przez pracowników CEMEX ciemni, aby przekonać się, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych w ruchu drogowym. Uczestnicy rajdu rowerowego otrzymali także odblaskowe opaski i kamizelki od CEMEX.

Szerzenie wiedzy na temat bezpieczeństwa, nie tylko w miejscu pracy, stanowi jeden z filarów strategii CEMEX Polska. Dzięki akcjom „Zamiana miejsc z kierowcą”, „Bezpieczny rowerzysta” oraz „Bądź ostrożny! Rozejrzyj się zanim wyjdziesz na jezdnię” firma angażuje się w działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego w miejscach prowadzonej działalności biznesowej.

open