Home PATRONATY REJESTRACJA UCZESTNIKÓW NA KONFERENCJĘ ICAADE 2019
REJESTRACJA UCZESTNIKÓW NA KONFERENCJĘ ICAADE 2019
0

REJESTRACJA UCZESTNIKÓW NA KONFERENCJĘ ICAADE 2019

0
0

W dniach 13-16 października na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej odbędzie się trzecia edycja międzynarodowej konferencji naukowej International Conference on Amphibious Architecture, Design and Engineering. Do 22 lipca uczestnicy mają możliwość skorzystania z ulgowej opłaty rejestracyjnej.

Amfibijne planowanie, urbanistyka i architektura to idea oraz metody takiego kształtowania środowiska zbudowanego w obszarach lądowo-wodnych, które pozwalają na ich zrównoważone wykorzystanie przez człowieka przy minimalnej ingerencji w naturalne cykle przyrodnicze. Obejmuje racjonalną gospodarkę zasobami wodnymi, nowoczesną ochronę przeciwpowodziową, zagospodarowanie terenów zalewowych oraz wodnych, rewitalizację frontów wodnych, a także budynki pływające i wiele innych zagadnień wpisujących się w szeroką dyskusję na temat dostosowania środowiska życia człowieka do zmian klimatu.

ICAADE tworzy otwarte forum dla przedstawicieli różnych środowisk: architektów, urbanistów, architektów krajobrazu, specjalistów z dziedziny inżynierii lądowej, wodnej, oceanicznej, inżynierii środowiska i wielu innych. W wydarzeniu biorą udział zarówno akademicy, projektanci, studenci, jak również przedsiębiorcy i przedstawiciele władz.

Specjalnymi gośćmi tegorocznej edycji ICAADE będą architekci:

Koen Olthuis, założyciel Waterstuodio.NL, uznanego biura specjalizującego się w projektowaniu budynków pływających, autor Float!: Building on Water to Combat Urban Congestion and Climate Change. W 2007 roku został umieszczony na 122 miejscu na liście najbardziej wpływowych ludzi na świecie magazynu Time. (https://www.waterstudio.nl/).

Richard Coutts, lider Baca Architects, pracowni wielokrotnie nagradzanej za realizacje na obszarach wodnych i zalewowych, autor Aquatecture. Buildings and Cities Designed to Live and Work with Water (https://www.baca.uk.com/).

Rutger de Graaf, wykładowca w Rotterdam University of Applied Sciences, założyciel DeltaSync i Blue21, biur inżynieryjnych zajmujących się rozwiązaniami dla nawodnej urbanistyki: od pływających budynków, takich jak  po pływające miasta (https://www.blue21.nl/)

Saif Ul Haque, dyrektor programu Research and Design w Bengal Institute for Architecture, Landscapes and Settlements, właściciel biura Saif Ul Haque Sthapati, autor amfibijnej szkoły Arcadia Project nominowanej do nagrody Aga Khan 2019 (https://bengal.institute/team/saif-ul-haque/).

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji.

International Conference on Amphibious Architecture, Design and Engineering
Strona internetowa: www.icaade.org
Miejsce: Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej, Koszykowa 55, 00-659 Warszawa
Termin konferencji: 13-16.10.2019
Rejestracja uczestników (opłata ulgowa): do 22.07.2019
Rejestracja uczestników: do 11.10.2019

open