Home Biznes i Ludzie WSPÓLNIE BUDUJEMY JAKOŚĆ
WSPÓLNIE BUDUJEMY JAKOŚĆ
0

WSPÓLNIE BUDUJEMY JAKOŚĆ

0
0

Tak jak obiekt budowlany powstaje z wielu elementów, tak również jakość ma złożoną strukturę. Jej poszczególne komponenty wynikają z systemowych założeń organizacyjnych firmy, by finalnie znaleźć odzwierciedlenie w zadowoleniu klienta. Jakie powinny być te założenia i komponenty? Jak budować jakość? O tym w komentarzu dla „Buildera” opowiada Wojciech Klimas, Prezes firmy Klimas Wkręt-met.

Dbanie o najwyższą jakość przyświeca wszystkim działaniom firmy Klimas Wkręt-met. Już na etapie projektowania wyrobów staramy się stosować takie rozwiązania, które zagwarantują możliwość ich użytkowania w nawet najbardziej ekstremalnych sytuacjach. Z tych samych względów dobieramy materiały do produkcji naszego asortymentu – muszą one spełniać najwyższe kryteria wytrzymałości na temperaturę, wilgoć itp. Chcąc nadzorować każdy etap tworzenia produktu, rozbudowaliśmy zaplecze produkcyjne do trzech wielkopowierzchniowych zakładów, gdzie samodzielnie wytwarzamy i kompletujemy wszystkie elementy. Nasz park maszynowy jest nieustannie modernizowany; wprowadzamy najnowocześniejsze w Europie technologie, które gwarantują uzyskanie najwyższych parametrów jakościowych produktu. Na wszystkich etapach postprodukcji przeprowadzamy liczne testy i kontrole wyrobów.

Potwierdzeniem naszego zaangażowania w zapewnienie najwyższego poziomu jakości produktów jest wdrożony w 2004 r. Zintegrowany System Zarządzania Jakością wg wymagań normy ISO 9001. W kolejnych latach aktualizowaliśmy nasze standardy, uzyskując certyfikaty zgodności Systemu Zarządzania Jakością, Energią i BHP według najnowszych norm ISO.

Utrzymująca się od wielu lat popularność naszych technik zamocowań na krajowym rynku dowodzi, że firma spełnia najwyższe standardy jakościowe. Innego rodzaju potwierdzeniem jakości wyrobów Klimas Wkręt-met jest nasza obecność na rynkach zagranicznych. Skala eksportu naszych produktów z roku na rok się powiększa
– aktualnie docieramy do 63 państw na świecie
– co stanowi kolejny dowód ich niezawodnej jakości.

O jakości wyrobów Klimas Wkręt-met świadczą też tytuły i wyróżnienia przyznawane marce przez branżowe organizacje oraz klientów, m.in. tytuł Złotej Budowlanej Marki Roku w kategorii Zamocowania Budowlane, który otrzymujemy od 8 lat w ramach ogólnopolskiego badania materiałów budowlanych produkowanych w Polsce.


Wojciech Klimas
Założyciel Klimas Wkręt-met Sp. z o.o., od 1990 r. pełni rolę prezesa zarządu Spółki. Wraz z żoną – Joanną Klimas – przekształcił rodzinną firmę w przedsiębiorstwo o międzynarodowym zasięgu. Od 30 lat aktywnie działa w branży technik zamocowań, wykorzystując swoją wiedzę, zainteresowania i pasje do kreowania nowych rozwiązań. Dzięki otwartości na potrzeby klientów oraz zaangażowaniu w nowoczesne technologie wprowadził firmę na poziom lidera na krajowym i europejskim rynku zamocowań budowlanych oraz jednego z wiodących eksporterów. Jego bezwarunkowe ukierunkowanie na jakość oferowanych produktów zaowocowało licznymi nagrodami i uznaniem branży, dzięki czemu obecnie marka Klimas Wkręt-met jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych w zakresie technik zamocowań.

Fot. arch. Klimas Wkręt-met

open