Home LATO JAKOŚCI LATO JAKOŚCI 2019 – FORUM LIDERÓW – PONZIO
LATO JAKOŚCI 2019 – FORUM LIDERÓW – PONZIO
0

LATO JAKOŚCI 2019 – FORUM LIDERÓW – PONZIO

0
0

Inwestycje w jakość ukierunkowane są na innowacyjność naszych produktów.

Projek tujemy rozwiązania, które wyznaczają kierunek w danej dziedzinie. W segmencie systemów ppoż. najbardziej zaawansowany jest PONZIO PE78EI Design Line. Na tle konkurencji wyróżnia się innowacyjnością, która polega na sposobie szklenia z jednostronną listwą przyszybową: zewnętrzna powierzchnia kształtownika skrzydła lub ramy może tworzyć niemal jednolitą płaszczyznęze szkłem. Badania przeprowadzonew renomowanych instytutach badawczych potwierdziły odporność ogniową w klasach od EI15 do EI120.

W grupie systemów drzwiowych najwyższą jakość uzyskaliśmy, wprowadzając do systemu drzwi płaszczowych PONZIO PE78NHI specjalny aluminiowy profil kompensujący odkształcenia termiczne w zewnętrznej komorze skrzydła. Pozwoliło to na znaczną redukcję odkształceń skrzydła pod wpływem skrajnych temperatur (tzw. efekt bimetalu). Zapewnia doskonałe funkcjonowanie: płynne otwieranie i zamykanie drzwi niezależnie od warunków atmosferycznych. W celu przeprowadzenia dokładnych badań tego rozwiązania zaprojektowana i wykonana została specjalna ściana grzewcza. Po szeregu testów wykonaliśmy wariant, który pozwolił na osiągnięcie najlepszych rezultatów. Najnowszy przykład inwestycji w jakość to opracowanie systemu PONZIO SL1700TT łączącego w sobie zalety okna podnoszono- przesuwnego i drzwi balkonowych odstawno-przesuwnych. Komfortowa obsługa drzwi oraz okien w tym systemie to efekt zastosowania nowego okucia, które posiada inny mechanizm działania niż tradycyjne systemy podnoszono-przesuwne. Dzięki temu uzyskaliśmy lepsze parametry: zmniejszone tarcie, mniejszy wpływ „efektu bimetalu”, większą szczelność, grubsze pakiety szklenia, prostszą produkcję i montaż.

Wyposażanie naszych produktów w tak duży potencjał lokuje je na wysokiej pozycji na rynku i odpowiada oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów.

open