Home Firmy PALISANDER NA RZECZ BEZPIECZEŃSTWA
PALISANDER NA RZECZ BEZPIECZEŃSTWA
0

PALISANDER NA RZECZ BEZPIECZEŃSTWA

0
0

Palisander, od początku swojego istnienia, przykłada duża wagę do kwestii bezpieczeństwa i higieny pracy, zarówno na obsługiwanych budowach jak i w przypadku wewnętrznych struktur.

Marta Hajkowska
Dyrektor Rozwoju
PPU Palisander Sp. z o.o.

W swojej ofercie posiadamy szeroką gamę systemów, z których każdy wyposażony jest w rozwiązania BHP. Asortyment ten ma za zadanie zapewnić bezpieczeństwo osobom pracującym na budowie na każdym etapie prowadzonych prac, począwszy od ustawiania szalunków, po ich transport, betonowanie elementów, wszelkiego rodzaju komunikację, aż po wykonaną konstrukcję.

Rozwiązania dla bezpiecznych budów
Systemy BHP w przypadku ścian i słupów stanowią zintegrowane platformy i pomosty robocze, wyposażone w drabiny z osłonami. W przypadku stropów, Palisander wyposaża budowy w obarierowanie siatkowe do stropów szalowanych i wykonanych PAL-BHP, czy też system Alsipercha. Celem zapewnienia bezpiecznej komunikacji na budowie, do dyspozycji mamy m.in. schodnie i schody do wykopu. Zasady poprawnego użytkowania i bezpiecznego prowadzenia prac prezentowane są w dokumentach technicznych, każdorazowo przekazywanych na obsługiwane budowy.

Świadome wdrażanie…
Same rozwiązania techniczne byłyby jednak nieskuteczne, gdyby nie wiedza, jak je właściwie wykorzystywać. Mając to na uwadze, zespół Inżynierów Palisander regularnie wizytuje budowy, wskazując, jak optymalnie wykorzystać szalunki, budować tanio, bezpiecznie i efektywnie. Szkolenia, mające na celu szerzenie świadomości o poprawnym i bezpiecznym ich użytkowaniu, stanowią nieodłączny element obsługi Palisander na każdej budowie. Dodatkowo firma bierze co roku czynny udział w rozlicznych inicjatywach BHP, jak np. Tydzień Bezpieczeństwa, organizowany przez Porozumienie dla Bezpieczeństwa w Budownictwie, szkoląc firmy przynależące do organizacji.

… i edukacja
W ramach edukacji Pracowników odbywają się również liczne szkolenia z zakresu ratownictwa, pierwszej pomocy, bezpieczeństwa w pracy i na budowie oraz innych podobnych zagadnień. Palisander od ponad 26 lat działa na terenie całej Polski, zaopatruje budowy nie tylko w szalunki i usługi dodatkowe, ale również systemy BHP, które nieustannie są udoskonalane i poszerzane. Stała obecność na budowach dedykowanych Doradców Technicznych i ich czujność pozwala działać zapobiegawczo wobec wszelkiego rodzaju nieprawidłowościom i zagrożeniom. To wszystko, w połączeniu z rosnącą świadomością wykonawców w dziedzinie bezpieczeństwa pracy, sprawia, że budowy obsługiwane przez Palisander są w pełni bezpieczne.

open