Home Builder Awards OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2018 – FRANÇOIS-XAVIER MOSER PREZES ZARZĄDU, GRUPA SAINT-GOBAIN W POLSCE
OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2018 – FRANÇOIS-XAVIER MOSER PREZES ZARZĄDU, GRUPA SAINT-GOBAIN W POLSCE
0

OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2018 – FRANÇOIS-XAVIER MOSER PREZES ZARZĄDU, GRUPA SAINT-GOBAIN W POLSCE

0
0

Na początku bieżącego roku nagrodziliśmy liderów rynku budowlanego za ich sukcesy w 2018 roku. Wszyscy tegoroczni laureaci mogą pochwalić się osiągnięciami, które wypracowały zespoły kompetentnych i zaangażowanych pracowników, zarządzane przez najlepszych managerów – Osobowości Branży 2018! W niniejszym numerze prezentujemy laureatów tego prestiżowego wyróżnienia.

François-Xavier Moser w swojej karierze zarządzał m.in. budową elektrowni wodnych we Francji i Włoszech, a także nadzorował rozbudowę infrastruktury sieci dróg w Maroku. Pracował na stanowiskach zarządzających wielu francuskich spółek (VEOLIA, BOUYGUES). Do Grupy Saint-Gobain dołączył w 1996 roku, a od 2012 roku jest Prezesem Grupy Saint-Gobain w Polsce. Wśród jego kluczowych decyzji ostatnich lat można wymienić m.in. nabycie Isoroc Polska, producenta wyrobów z wełny mineralnej, oraz zwiększenie mocy produkcyjnej jednej z dwóch linii produkcji szkła płaskiego typu float dzięki rozbudowie i modernizacji. Huta Saint-Gobain w Dąbrowie Górniczej jest odtąd jedną z najnowocześniejszych fabryk tego typu w Europie.

Grupa Saint-Gobain jest obecna w 68 krajach. W Polsce rozpoczęła swoją działalność w 1994 roku. Dziś ma 25 fabryk i zatrudnia ponad 7 200 osób. W 2018 roku obroty Grupy w Polsce wyniosły 5 mld PLN. Saint-Gobain jest między innymi producentem wyrobów dla budownictwa, takich jak: wełna mineralna ISOVER, systemy suchej zabudowy RIGIPS, chemia budowlana WEBER, sufity akustyczne ECOPHON i szkło dla budownictwa BUILDING GLASS. Firma posiada także marki związane z dystrybucją materiałów dla budownictwa: Tadmar oraz Platformę dla Remontu i Budowy.

W 2019 w Polsce po raz szósty z rzędu firma została nagrodzona prestiżowym certyfikatem Top Employer Polska 2019, a cała Grupa znalazła się w gronie 14 firm wyróżnionych tytułem Top Employer Global 2019. Z kolei obecność Grupy ósmy raz z rzędu w rankingu Top 100 Global Innovators, prowadzonym przez Claritative Analytics i wskazującym 100 najbardziej innowacyjnych firm w 2018 roku, potwierdza, że innowacja od zawsze wpisana jest w DNA firmy.

open