Home Bez kategorii 25 LAT INWESTOWANIA W JAKOŚĆ
25 LAT INWESTOWANIA W JAKOŚĆ
0

25 LAT INWESTOWANIA W JAKOŚĆ

0
0

Flowcrete Polska świętuje 25-lecie działalności. Jubileusz firmy to okazja, by porozmawiać o jej ewolucji, sukcesach, perspektywach rozwoju i – rzecz jasna – sposobach ciągłego inwestowania w jakość.

Joanna Kochańska: Flowcrete jest niekwestionowanym liderem wśród producentów i dostawców posadzek żywicznych. W tym roku obchodzi jubileusz 25-lecia funkcjonowania na polskim rynku. Jaką ewolucję przeszła firma od pierwszych lat istnienia do teraz?
Barbara Radziwon: Przez 25 lat nasza firma bardzo się rozwinęła. Zmiany są widoczne niemal na wszystkich płaszczyznach. Zaczynaliśmy działalność jako niewielkie biuro handlowe szwedzkiej firmy Perstorp Construction Chemicals, a dziś jako Flowcrete Polska jesteśmy częścią międzynarodowej grupy, która działa na całym świecie. Trzon naszego zespołu stanowią ludzie związani z firmą prawie od samego początku. Obecnie to czołowi eksperci od posadzek żywicznych w Polsce.
Już od pierwszych lat działalności skupiamy się na najwyższej jakości specjalistycznych posadzkach żywicznych, m.in. przemysłowych, parkingowych oraz dekoracyjnych.Wąska specjalizacja to dobra decyzja, ponieważ dzięki unikalnej wiedzy i doświadczeniu oraz kompleksowemu podejściu nasze posadzki są obecnie najczęściej wybierane przez inwestorów, znajdują się w największych obiektach w kraju i na świecie. Przez ostatnie 10 lat zbudowaliśmy silną pozycję w Europie. W 2012 r. uruchomiliśmy własny zakład produkcyjny połączony z laboratorium badawczym. Produkujemy posadzki epoksydowe i poliuretanowe posadzki parkingowe Deckshield. Ponadto jesteśmy największym producentem posadzek antybakteryjnych Flowfresh w Grupie Flowcrete na świecie. Flowcrete Polska stanowi także ważne centrum dystrybucyjne na Europę Środkową i Wschodnią. Eksportujemy nasze posadzki m.in. do Rosji, Rumunii, państw bałtyckich i na Bałkany.

J.K.: Dla firmy, która skupia się nie tylko na doskonałych parametrach technicznych produktów, lecz także na fachowym podejściu do klienta, jakość świadczonych usług wydaje się
kluczową wartością. Jak Flowcrete inwestuje w jakość i czym to skutkuje?
B.R.: Własny zakład produkcyjny i doskonale wyposażone, nowoczesne laboratorium dają nam pełną kontrolę nad jakością dostarczanych przez nas materiałów oraz technologii. Do tego przez lata stworzyliśmy sieć Autoryzowanych Wykonawców, którzy gwarantują, że również wykonawstwo naszych posadzek jest na najwyższym światowym poziomie. Wiele z tych firm współpracuje z nami od 25 lat, mimo to stale inwestujemy w szkolenia i zapewniamy niezbędne wsparcie techniczne na budowie.
Wychodzimy z założenia, że w przypadku posadzek żywicznych, dla zachowania wysokiej jakości obsługi klienta, kluczowe jest fachowe doradztwo. Nasi eksperci służą pomocą projektantom, inwestorom, generalnym wykonawcom i innym uczestnikom procesu budowlanego na każdym etapie inwestycji, który ma związek z posadzkami żywicznymi, od przygotowania specyfikacji do aplikacji. Prowadzimy testy oraz badania na miejscu budowy. Postawiliśmy też na doskonałą logistykę, co w praktyce oznacza szybką i terminową realizację dostaw.

J.K.: Firma inwestuje w jakość na wielu płaszczyznach – dosłownie i w przenośni. Jakimi zaletami wyróżniają się posadzki Flowcrete?
B.R.: Posadzki oferowane przez Flowcrete to bardzo różnorodna grupa produktów – powstają na bazie różnych specjalistycznych żywic i dodatków, np. piasku kwarcowego, kruszywa marmurowego, granitowego czy kruszyw cementowych, przez co mają różne właściwości oraz zastosowania. Jesteśmy firmą innowacyjną. W naszym laboratorium stale pracujemy nad rozwojem materiałów i technologii wykonywania posadzek. Korzystamy także z wiedzy oraz doświadczeń działów R&D Flowcrete na świecie, m.in. z Wielkiej Brytanii, Szwecji i USA.
Jako pierwsi stworzyliśmy oraz wprowadziliśmy na rynek oryginalną posadzkę przemysłową na bazie bezbarwnej żywicy epoksydowej i barwionego piasku kwarcowego – Peran STB, o najwyższej klasie odporności na ścieranie, która do dzisiaj wyznacza standard rynkowy.
Nasze posadzki parkingowe Deckshield, wykonywane z żywic poliuretanowych oraz piasku kwarcowego, są wodoszczelne i elastyczne. Przy grubości rzędu milimetrów mają bardzo wysoką zdolność mostkowania rys w podłożu.
Mamy też w ofercie posadzki dekoracyjne, np. terazzo żywiczne czy kamienne dywany, posadzki antyelektrostatyczne, chemoodporne oraz antybakteryjne posadzki poliuretanowo-cementowe Flowfresh, przeznaczone głównie dla przemysłu spożywczego. Te bardzo trwałe i wytrzymałe systemy zawierają innowacyjny dodatek na bazie jonów srebra, który eliminuje do 99,9% drobnoustrojów z powierzchni posadzki.

J.K.: Posadzki antybakteryjne Flowfresh od kilku lat uzyskują prestiżowy certyfikat przyznawany przez organizację HACCP International. Co mówi to na temat ich jakości?
B.R.: Certyfikat HACCP International to bez wątpienia ogromne wyróżnienie. A posadzki Flowfresh uzyskały go na lata 2019–2021, po raz trzeci z rzędu. Ten dokument potwierdza, że nasz produkt spełnia najwyższe światowe wymogi w zakresie jakości oraz bezpieczeństwa żywności. Za jakością idzie sukces rynkowy. Posadzki Flowfresh są dziś powszechnie stosowane w zakładach mięsnych, rybnych, w zakładach przetwórstwa owoców i warzyw, mleka oraz jaj, w piekarniach czy cukierniach, dzięki czemu jesteśmy liderem wśród producentów posadzek dla branży spożywczej w Polsce. Przykłady realizacji z ostatnich lat to m.in. Zakłady Mięsne Zakrzewscy, Zakłady Mięsne Sokołów, Morpol, Drosed.

J.K.: Produkty Flowcrete znajdują zastosowanie w wielu obiektach, m.in. w przemyśle, w biurowcach, sklepach, obiektach użyteczności publicznej, a także na parkingach, stadionach, a nawet lotniskach. Które spośród realizacji podjętych na przestrzeni minionego ćwierćwiecza wydają się najbardziej znaczące dla rozwoju firmy?
B.R.: Na pewno kamienie milowe w rozwoju naszego biznesu to największe realizacje – posadzki Deckshield na 75 000 m2 w Warsaw Spire czy 110 000 m2 w Posnanii, Peran STB na 50 000 m2 na Stadionie Wembley i 6 000 m2 w Porcie Lotniczym Warszawa-Modlin, posadzki przemysłowe na 30 000 m2 w zakładach LG i wiele innych dużych, prestiżowych projektów. Warto jednak wspomnieć o pionierskich inwestycjach, takich jak pierwsze elastyczne posadzki Deckshield w Polsce w Hotelu InterContinental w Warszawie z 2003 r. czy w budynkach biurowych starających się o „zielone” certyfikaty, jak kompleks Alchemia w Gdańsku. Znaczące były też te wszystkie realizacje, do których nasz zespół tworzył „szyte na miarę” rozwiązania w odpowiedzi na specyficzne potrzeby inwestorów, głównie wymagające warunki w przemyśle, jak choćby w zakładach Samsung Electronics czy na lądowiskach dla helikopterów. Tak naprawdę, ze względu na kompleksową ofertę, cenne są dla nas wszystkie projekty. Słyniemy z tego, że do każdego projektu oraz klienta podchodzimy indywidualnie i jesteśmy w stanie sprostać najwyższym wymaganiom.

J.K.: Jakie są perspektywy rozwoju firmy w przyszłości? Czy Flowcrete trwale zapisze się w świadomości Polaków jako firma inwestująca w jakość?

B.R.: W ostatnich latach firma Flowcrete Polska stała się ważnym ośrodkiem produkcyjnym i dystrybucyjnym. Spodziewamy się, że w przyszłości nadal będziemy rozwijać eksport na wschód oraz południe Europy. Zależy nam także na utrzymaniu wiodącej pozycji na rynku posadzek żywicznych w Polsce, stąd decyzja o dalszych inwestycjach w jakość. Stawiamy na rozwój działań R&D, a więc prace nad innowacyjnymi technologiami, ulepszanie istniejących i wprowadzanie nowych rodzajów posadzek. Dążymy do doskonalenia oferty, obecnie uzupełniamy ją o produkty do hydroizolacji. Tym, co wyróżnia nas na rynku, jest bardzo wysoka jakość obsługi klienta, skrócenie do minimum czasu dostaw oraz zapewnienie wsparcia technicznego na budowie. Stale dążymy do tego, aby wyznaczać najwyższe standardy. Najważniejsi jednak są dla nas ludzie. Kluczem do sukcesu jest nasz zespół i doskonałe relacje biznesowe, jakie od 25 lat budujemy z wykonawcami oraz klientami.

open