Home News II EAST DESIGN DAYS 2019
II EAST DESIGN DAYS 2019
0

II EAST DESIGN DAYS 2019

0
0

Już wkrótce w Białymstoku będziemy mogli uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu. W dniach 24-26 października 2019 odbędzie się II EAST DESIGN DAYS.

Tym samym Białystok dołączył do grupy miast takich, jak Łódź, Gdynia, Poznań czy Katowice, które to miasta poprzez takie wydarzenia promują dobre wzornictwo, wyjątkowych projektantów i najwybitniejsze osiągnięcia designu z kraju i zagranicy.

Tematem przewodnim tegorocznego EAST DESIGN DAYS jest poszukiwanie odpowiedzi na pytanie jak współczesny świat designu interpretuje relacje między sferą tożsamości i zachodzącymi na świecie zmianami. Hasłem przewodnim wydarzenia jest DESIGN – IDENTITY – CHANGE.

Przez trzy dni wszyscy zainteresowani designem i dobrym wzornictwem będą mogli uczestniczyć w ponad 30-tu imprezach: wystawach, wykładach, pokazach, seminariach, warsztatach i spotkaniach autorskich z wybitnymi projektantami i przedsiębiorcami. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny.

Jednym z głównych celów wydarzenia jest stworzenie w północno-wschodniej Polsce tradycji dyskusji o współczesnej sztuce i designie. Organizatorzy wydarzenia zakładają, że przygotowane wystawy polskich i zagranicznych projektantów (Finlandia, Włochy, Dania) będą atrakcyjnym miejscem spotkań specjalistów, projektantów, studentów, a także mieszkańców Białegostoku i regionu (sobota, 26 października 2019 to specjalny dzień zwiedzania skierowany programowo do całych rodzin) .

Wykłady, warsztaty, wystawy i seminaria EAST DESIGN DAYS realizowane będą w trzech głównych lokalizacjach. Centralnym miejscem II EDD jest siedziba głównego organizatora wydarzenia, czyli Wydział Architektury Politechniki Białostockiej na ul. Sosnowskiego 11. Interesujące wystawy i spotkania odbędą się w Operze i Filharmonii Podlaskiej, która jest partnerem II EDD 2019 oraz w Centrum Handlowym Alfa.

Szczegółowy program wydarzenia znajduje na stronie wydarzenia www.eastdesigndays.pl. Już teraz zapraszamy na uroczyste otwarcie wydarzenia 24 października o godz. 9.00, podczas, którego będzie można wysłuchać wystąpień:

– wybitnego designera marki Jaguar Tadeusza Jelca,

– przedstawicieli firm Grohe, Balt-Yacht  i Gala Collezione.

Podczas EDD będą miały miejsce następujące ekspozycje:

– najnowsze designerskie rozwiązania formy Grohe prezentowane w Grohe Truck – moblinym showroomie firmy;

– prezentacja najnowszych modeli samochodów marki BMW,

– wystawa kolekcji wybranych dywanów marki Agnella,

– najnowszych wzorów wielkoformatowej ceramiki naściennej z firmy Akcess,

– nowych wzorów mebli z metalu firmy Malow,

– wyjątkowych mebli szkolnych fińskiej firmy Isku,

– eleganckich mebli firmy BoConcept,

– najnowszej łodzi motorowej firmy Bat-Yacht,

– nowoczesnych rozwiązań okien firmy Witraż,

– wertykalnych ogrodów firmy Garden Spot.

Na swoje wykłady zapraszają eksperci i designerzy:

– Tiina Malste z Finlandii,

– ARDE Rene Hougaard z Danii, ceniony w Europie designer, współpracujący m.in. z firmą BoConcept,

– arch. Romuald Loegler, jeden z najwybitniejszych polskich architektów,

– Aleksandra Jakuć, która poprowadzi konferencję „Design – Przemysł – Biznes”

– Jacek Daszkiewicz, projektant łodzi firmy Balt-Yacht

– arch. Jan Kabac, który oprowadzi chętnych po będącym jeszcze w budowie Muzeum Pamięci Sybiru

– artysta fotograf Michał Heller.

Wyjątkowym wydarzeniem East Design Days 2019 będzie konferencja „Jak tworzymy szkołę marzeń – Design w edukacji, fińska perspektywa”. Obok ekspertów z Polski i Finlandii, weźmie w niej udział J. E. Ambsador Finlandii w Polsce Juha Ottman.

Ambasada Finlandii objęła patronatem honorowym całe wydarzenie.

Miłośników nowych technik wizualnych i innowacyjnych technologii zainteresuje oferta warsztatów z zakresu projektowania graficznego, fotografii czy UX. Program EDD uzupełni bogata  ekspozycji i wystaw studentów wydziałów architektury z Polski i krajów bałtyckich.

Organizatorzy II EAST DESIGN DAYS:

Wydział Architektury Politechniki Białostockiej

Fundacja Resursa Podlaska

Elwira Horosz Studio Mody

Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego

 

 

 

open