Home News SOMFY Z NAGRODĄ WORLD BUILDING INNOVATION AWARD NA MIĘDZYNARODOWYCH TARGACH BATIMAT
SOMFY Z NAGRODĄ WORLD BUILDING INNOVATION AWARD NA MIĘDZYNARODOWYCH TARGACH BATIMAT
0

SOMFY Z NAGRODĄ WORLD BUILDING INNOVATION AWARD NA MIĘDZYNARODOWYCH TARGACH BATIMAT

0
0

W podparyskim Parc des Expositions de Villepinte odbyły się międzynarodowe targi BATIMAT, poświęcone innowacjom w branży budowlanej. Grupa Somfy, jako światowy lider automatyki domowej i inteligentnych systemów sterowań, w odpowiedzi na globalne wyzwania środowiskowe prezentuje Somfy® Air – nowy  program  rozwiązań poprawiających jakość powietrza w pomieszczeniach.

Grupa Somfy od 50 lat konsekwentnie realizuje na rynku globalnym swoją misję, tworząc pełną ofertę, która zaspokoi potrzeby klientów końcowych, niezależnie od posiadanego obecnie wyposażenia. Od najprostszych po bardzo zaawansowane, proponowane inteligentne rozwiązania pozwalają mieszkańcom zarządzać, sterować i programować swoje urządzenia w domach i mieszkaniach dla zwiększenia komfortu i poprawy bezpieczeństwa. W tym roku na targach BATIMAT Grupa prezentuje innowacyjny koncept linii produktów skierowanych do producentów stolarki, którzy podobnie jak Somfy, chcą rozwijać koncept okna w wersji smart jako istotny element zrównoważonego budownictwa.

World Building Innovation Award 2019

Prezentowane na targach Batimat rozwiązania w postaci zautomatyzowanych okien przesuwnych z innowacyjną  funkcją wietrzenia zostało wyróżnione prestiżową nagrodą World Building Innovation Award 2019. Nagroda jest przyznawana produktom, które wyróżniają się innowacyjnością i stanowią ważny element w procesie kształtowania zrównoważonego rozwoju w budownictwie. Jak mówi Bruno Barlet, nowy dyrektor zarządzający Somfy Francja: „W ciągu ostatniej dekady odnotowaliśmy rekordowy wzrost temperatury – aż 8 lat spośród 10 zostało uznanych za najcieplejsze w historii. Stoimy w obliczu nowego prawodawstwa z zakresu ochrony środowiska, które już wkrótce nałoży na nas obowiązki podnoszenia wydajności energetycznej budynków. Jednocześnie musimy pamiętać, jak ważna i niezbędna dla zdrowia jest wentylacja domu. Program Somfy® Air to realna poprawa jakości powietrza w pomieszczeniach, to automatyczne wietrzenie, które zapewnia samoistną i bezpieczną cyrkulację powietrza nawet podczas nieobecności domowników”

Oddech świeżego powietrza dla rynku inteligentnych okien

Kilka lat pracy ekspertów zaowocowało powstaniem programu Somfy® Air. Jego osią są trzy produkty, które mogą działać niezależnie lub w połączeniu z innymi systemami, a także według różnych scenariuszy.

Scenariusz 1: inteligentną  wentylację umożliwia czujnik wykrywania wtargnięcia IntelliTAG air io. Użytkownik może zdalnie sprawdzić w jakim położeniu są okna podczas jego nieobecności (otwarte/zamknięte), a także otrzymać alert w przypadku próby włamania.

Scenariusz 2:  bezpieczna i łatwa wentylacja dzięki napędowi Sliding air io. System ten pozwala pozostawić lekko uchylone okno w trybie wietrzenia i zablokować je ze względów bezpieczeństwa. Okno można również zamknąć automatycznie za pomocą nowoczesnego nadajnika/czujnika air io, gdy w pomieszczeniu będzie odpowiednia temperatura i poziom wilgotności.

Scenariusz 3: automatyczne wietrzenie według harmonogramu. Dzięki połączeniu z centralą sterującą TaHoma® rozwiązanie pozwala programować okna tak, aby otwierały się codziennie zgodnie ze scenariuszami pasującymi do potrzeb użytkownika. Na przykład scenariusz „Rano” wietrzy pomieszczenie o godz. 8:00 przez dziesięć minut. Z kolei gdy uruchamiamy scenariusz „Wychodzę z domu”, wówczas okna zamykają się, rolety opuszczają, a ogrzewanie zostaje przełączone w tryb eko.

Nowe wyzwania dla branży okiennej

Program Somfy® Air jest innowacyjnym kierunkiem, wprowadzającym nową jakość w zakresie wyrobów stolarki okiennej oraz osłon okiennych. Jak mówi Radosław Borkowski, dyrektor zarządzający Somfy Polska – Dzięki zautomatyzowanym oknom i produktom z gamy Air io wpływamy na poprawę warunków mieszkaniowych i na polepszenie parametrów energooszczędnych domów i mieszkań. Zaprezentowane podczas targów BATIMAT produkty to nasze spojrzenie w niedaleką przyszłość i jednocześnie innowacyjna oferta, która wzbogaca gamę rozwiązań w technologii io-homecontrol® z jednoczesnym rozszerzeniem korzyści dla użytkownika końcowego.

open