Home Architecture Design NAJNOWSZE ROZWIAZANIA SCHÖCK W MCER
NAJNOWSZE ROZWIAZANIA SCHÖCK W MCER
0

NAJNOWSZE ROZWIAZANIA SCHÖCK W MCER

0
0

Ekologiczny kompleks w Markach to ewenement w skali kraju. Jest to pierwsza w Polsce szkoła z certyfikatem BREEAM. W tej z założenia zeroenergetycznej inwestycji zostały zastosowane najnowocześniejsze technologie, a jednym z dostawców rozwiązań była firma Schöck, która zaproponowała nowoczesne kotwy Isolink.

Elewacja MCER posiada własciwości termoizolacyjne na najwyższym poziomie. Do jej stworzenia wykorzystano 3200 kotew Isolink TA-S do fasad wentylowanych.

Isolink składa się z pręta z włókna szklanego (Combar) i śruby ze stali nierdzewnej. Schöck Combar to pręt wykonany z kompozytu z włókna szklanego o bardzo niskiej przewodności cieplnej.

Właściwości izolacji termicznej Schöck Isolink TA-S są około 200 razy lepsze niż w przypadku  aluminiowych wsporników ściennych i około 15 razy – od wsporników ze stali nierdzewnej.
Niewątpliwą korzyścią dla projektantów MCER płynącą z wykorzystania kotew Isolink była możliwość zmniejszenia grubości izolacji cieplnej bez wpływu na wartość współczynnika U ściany. W bezpośrednim porównaniu do aluminiowych wsporników ściennych daje to oszczędność około 50% na  materiałach izolacyjnych. Dzięki swoim właściwościom Isolink TA-S był zatem idealnym  materiałem do stworzenia tego zeroenergetycznego budynku.

Oferowane przez Schöck rozwiązania dla budownictwa to rozwiązania przyszłości. Dzięki swoim  właściwościom Isolink® typu TA-S jest optymalnym produktem, mającym zastosowanie w nowoczesnym,  zrównoważonym i energooszczędnym budownictwie.

Mareckie Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne to ewenement w skali kraju. Obiekt nie tylko spełnia surowe wymagania dotyczące ekologii, ale  również oferuje przyszłym uczniom idealne środowisko do nauki i rozwoju pasji. Ta- kiego obiektu  edukacyjnego w Polsce jeszcze nie było – stąd cieszymy się, że jego wykonawcy postawili na  niezawodne rozwiązania firmy Schöck.

Unia Europejska od wielu lat popiera koncepcję zrównoważonego budownictwa. Jest to podyktowane  coraz ostrzejszymi wymogami prawnymi, dużymi kosztami energii, zwiększoną emisją dwutlenku  węgla oraz zmieniającymi się preferencjami mieszkańców dotyczącymi troski o środowisko. Firma  Schöck stawia na ekonomię i ekologię swoich produktów, wpisując się w obowiązujące kanony oraz  wyznaczając nowe trendy – dlatego też jej rozwiązania zostały wybrane przez wykonawców Mareckiego  Centrum Rekreacyjno-Edukacyjnego do stworzenia ekologicznego obiektu.

Mocowanie przy pomocy Isolink typ TA-S jest tym rozwiązaniem na rynku materiałów  budowlanych, które skutecznie spełnia wymagania w zakresie izolacji cieplnej. Jako  rozwiązanie posiadające Certyfikat Domów Pasywnych nowy system zapewnia niezawodną separację  termiczną i umożliwia budowę bez punktowych mostków termicznych, a tym samym stworzenie projektu  budynku energooszczędnego lub pasywnego.

 

open