Home News BUDUJEMY W WĄGROWCU! UMOWA Z KOLEJAMI WIELKOPOLSKIMI PODPISANA
BUDUJEMY W WĄGROWCU! UMOWA Z KOLEJAMI WIELKOPOLSKIMI PODPISANA
0

BUDUJEMY W WĄGROWCU! UMOWA Z KOLEJAMI WIELKOPOLSKIMI PODPISANA

0
0

ALSTAL Grupa Budowlana świetnie rozpoczęła nowy rok. 15 stycznia w Poznaniu przedstawiciel firmy podpisał wartą 60 mln zł. umowę na budowę zaplecza technicznego obsługi pojazdów szynowych oraz hali postojowej wraz z infrastrukturą. Obiekty powstaną przy ulicy Leśnej w Wągrowcu.

Umowa pomiędzy ALSTAL Grupą Budowlaną a Kolejami Wielkopolskimi sp. z o.o. zakłada realizację dwóch zadań. Pierwsze z nich, dotyczy wykonania robót budowlanych zaplecza technicznego do obsługi pojazdów szynowych. W jego skład wchodzi, przede wszystkim, budowa dwóch, w pełni wyposażonych hal. Hala Główna o powierzchni zabudowy równej 2 783,00 m2   będzie miejscem przeznaczonym do przeglądów, napraw, mycia zewnętrznego oraz sprzątania wnętrz pojazdów.

W Hali Postojowej o powierzchni zabudowy 1 971,61m2 odstawiane będą pojazdy w czasie oczekiwania rozkładowego pomiędzy kursami.  Hala będzie czterotorowa i mieścić będzie po dwa dwuczłonowe spalinowe zespoły trakcyjne o długości do 45 m.

Na terenie inwestycji powstanie także stacja paliw z dwoma dystrybutorami do tankowania pojazdów szynowych oraz inne elementy zagospodarowania terenu jak: wiata śmietnikowa, stacja transformatorowa, taca szczelna do tankowania zbiorników paliwa oraz pełna infrastruktura kolejowa. Projekt zakłada również budowę pomieszczeń socjalnych dla pracowników, strefy wypoczynku i noclegu oraz sali szkoleniowej na 50 osób.

– Intensywnie pracowaliśmy nad tym kontraktem od czterech miesięcy. Jesteśmy bardzo dobrze przygotowani do inwestycji w Wągrowcu i gotowi do budowy. Już w piątek wchodzimy na plac i zaczynamy projekt – powiedział dyrektor ds. produkcji ALSTAL Grupy Budowlanej, Marcin Klimkowski.

Drugie z zadań zawartych w umowie zostanie zrealizowane w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej, a następnie budowy rozjazdów i torów dojazdowych do zaplecza technicznego wraz z przebudową przejazdu kolejowego.

Budowa nowoczesnego zaplecza technicznego dla Kolei Wielkopolskich w Wągrowcu ma potrwać dwa lata. Koszt tej inwestycji to ok. 60 mln. złotych.

To nie jedyna inwestycja w Wielkopolsce realizowana przez ALSTAL Grupę Budowlaną. Przypomnijmy, że w listopadzie ubiegłego roku, firma z Kujaw i Pomorza podpisała umowę na budowę nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Pile o wartości niespełna 70 mln zł.

open