Home News FYRHUSEN, CZYLI NOWY WYMIAR INWESTYCJI Z UŻYCIEM SCHÖCK ISOLINK.
FYRHUSEN, CZYLI NOWY WYMIAR INWESTYCJI Z UŻYCIEM SCHÖCK ISOLINK.
0

FYRHUSEN, CZYLI NOWY WYMIAR INWESTYCJI Z UŻYCIEM SCHÖCK ISOLINK.

0
0

Fyrhusen to nietuzinkowa i spektakularna nieruchomość z widokiem na Sztokholm , która powstała dzięki wykorzystaniu m. in. rozwiązań Schöck Isolink. Projekt był inspirowany górami Telegrafberget (Wzgórze Telegraficzne), na szczycie których znajduje się wieża strażnicza z widokiem na centrum Sztokholmu, Dalarö i Gustavsberg

Nowa inwestycja oferuje 66 apartamentów z panoramicznymi oknami, balkonami a na najwyższych piętrach przestronnymi tarasami. Z większości apartamentów roztacza się wspaniały widok na jezioro. Takie zakwaterowanie gwarantuje bliskość z przyrodą i zapewnia mieszkańcom wspaniałe widoki o każdej porze dnia.

Fyrhusen oferuje zupełnie nowy poziom komfortu. Z jednej strony bliskość miasta z drugiej zaś bliskość natury niewątpliwie wpływają na prestiż tej inwestycji. Tak trudny projekt usytuowany na nadbrzeżnym i pagórkowatym terenie był możliwy do zrealizowania dzięki wykorzystaniu między innymi rozwiązań Schöck Isolink.

Produkt na miarę każdego projektu

Ściany typu „sandwich” składają się z dwóch warstw z żelbetu oddzielonych warstwą izolacyjną. Przegrody warstwowe mają przenosić obciążenia ze stropów oraz parcie i ssanie wiatru, a także zapewnić właściwą izolację termiczną oraz akustyczną. Właśnie taki rodzaj budownictwa został zastosowany na tak trudnym terenie, na jakim znajduje się inwestycja Fyrhusen. W przypadku szwedzkiej inwestycji zaprojektowano ściany sandwiczowe o grubości ściany nośnej 15 cm, izolacji termicznej 22 cm oraz ściany elewacyjnej 8 cm.

Do połącznia ściany elewacyjnej z nośną zastosowano kotwy termiczne z włókna szklanego Isolink TA-HC i TA-DC. Zastosowanie kotew Isolink przyspiesza produkcję ścian warstwowych, zwiększając tym samym wydajność dzienną zakładu prefabrykacji. Niska przewodność cieplna materiału Combar (λ=0,7 W/m*K), z którego wykonane są kotwy, pozwala na pominięcie wpływu punktowych mostków termicznych przy obliczeniu współczynnika przenikania ciepła ściany, a tym samym na zmniejszenie grubości izolacji cieplnej i zwiększenie powierzchni użytkowej budynku.

Opracowane przez firmę Schöck kotwy Isolink TA-HC oraz TA-DC, wykorzystujące zalety włókna szklanego, wyróżniają się bardzo dobrymi parametrami w zakresie fizyki budowli. Stanowią one efektywną energetycznie alternatywę w stosunku do elementów stosowanych zwyczajowo do łączenia betonowych płyt ścian warstwowych.

Szwedzka latarnia morska Fyrhusen to wyjątkowa inwestycja gwarantująca nie tylko wysoki komfort mieszkania oraz bezpieczeństwo, ale także niepowtarzalne widoki. Projekt oraz budowa inwestycji wymagały użycia najwyższej jakości materiałów, które musiały sprostać tamtejszym warunkom. Kotwy Schöck Isolink to rozwiązanie niezawodne, dedykowane także dla nietuzinkowych inwestycji.

open