Home News STRABAG WYBUDUJE WALCOWNIĘ DLA BRIDGESTONE POZNAŃ
STRABAG WYBUDUJE WALCOWNIĘ DLA BRIDGESTONE POZNAŃ
0

STRABAG WYBUDUJE WALCOWNIĘ DLA BRIDGESTONE POZNAŃ

0
0

STRABAG wybuduje walcownię dla Bridgestone Poznań. Inwestycja realizowana jest w formule teamconcept.

20 stycznia 2020 r. w obecności Jacka Jaśkowiaka, Prezydenta Miasta Poznania, Romana Staszewskiego, dyrektora Bridgestone Poznań oraz Dariusza Kolasy, dyrektora dyrekcji budownictwa ogólnego STRABAG odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę walcowni dla fabryki opon firmy Bridgestone w Poznaniu.

Fabryka Bridgestone Poznań to jeden z największych zakładów produkcyjnych tej korporacji w Europie. Na terenie zakładu zostanie wybudowana nowoczesna walcowania wraz z magazynem wysokiego składowania oraz niezbędną infrastrukturą techniczną i drogową. Inwestycja powstaje w formule STRABG teamconcept, a jej budowę zlecono Dyrekcji Kubaturowej firmy STRABAG. Teamconcept to autorski model współpracy realizowany przez STRABAG w krajach europejskich. Jest podstawą dobrego i efektywnego współdziałania z partnerami biznesowymi w celu wypracowania wspólnej koncepcji realizowanego projektu.

Nowoczesna walcownia realizowana przez Bridgestone w Poznaniu pozwoli zwiększyć moce produkcyjne fabryki opon, gdzie produkowane są przede wszystkim produkty klasy premium, m.in. dla takich marek jak: Mercedes, BMW, Grupa Volkswagen. Walcownia budowana przez STRABAG zostanie oddana do użytku w sierpniu 2020 r.

Fotografia: Roman Staszewski, dyrektor Bridgestone Poznań podczas wmurowania kamienia węgielnego.

źródło: STRABAG

open