Home PATRONATY NABÓR UCZESTNIKÓW NA WARSZTATY MEDS
NABÓR UCZESTNIKÓW NA WARSZTATY MEDS
0

NABÓR UCZESTNIKÓW NA WARSZTATY MEDS

0
0

Otwieramy nabór uczestników jedenastej edycji warsztatów MEDS, zlokalizowanych na poprzemysłowych terenach Górnego Śląska. Aplikuj do 21 marca!

MEDS Silesia Revival 2020: 24 lipca – 8 sierpnia 2020

Nabór uczestników: 1 – 21 marca

Warsztaty MEDS
“Meetings of Design Students” to międzynarodowe warsztaty, organizowane co roku w innym kraju. Każdego lata zrzeszają około 200 młodych osób związanych z designem, sztuką, architekturą, kulturą i wieloma dziedzinami pokrewnymi. Przez dwa tygodnie uczestnicy pracują w grupach pod okiem doświadczonych tutorów, konstruując i montując kilkanaście trwałych projektów. Dzięki temu mają styczność z różnorodnym z różnorodnym podejściem do designu i doskonalą swoje umiejętności techniczne i rękodzielnicze. Każdy z projektów łączy w sobie aspekty praktyczne, edukacyjne i kulturowe, odnosząc się do lokalnych tradycji i inspirując do dyskusji na temat bieżącego kształtu przestrzeni. Poprzednie edycje odbywały się kolejno w: Turcji, Słowenii, Portugalii, Irlandii, Serbii, Rumunii, Belgii, Libanie i Grecji.

Revival
“Revival”, hasło tegorocznej edycji, odnosi się do miejskiego i architektonicznego kontekstu Górnego Śląska jako terenu kopalń, szybów i fabryk, które nadają mu niepowtarzalną i powszechnie rozpoznawalną tożsamość. Od wielu lat region ten poddawany jest stopniowej transformacj, stając się centrum kultury i nadając nowe znaczenie charakterystycznemu dla siebie krajobrazowi. Jednym z głównych wyzwań warsztatów będzie sprowokowanie idącej za transformacją regionu zmiany jego wizerunku w mentalności społeczeństwa.

Revival” oznacza przywracanie do życia, które realizowane będzie na wielu płaszczyznach przez cały czas trwania warsztatów: pod względem ekologii – projekty opierają się na zasadach recyklingu i upcyclingu, stanowiąc manifest dbałości o środowisko naturalne. Społeczne zaangażowanie – MEDS Silesia włącza w swoje działania lokalne społeczności i przyciąga uwagę turystów, nadając nowe życie przestrzeniom publicznym i półpublicznym miasta. I, przede wszystkim, przywraca do życia urozmaiconego kontekstu i lokalnej tożsamości w oczach zarówno mieszkańców, jak i odwiedzających.

Nabór uczestników
Warsztaty MEDS tworzą ludzie, którzy co roku przyjeżdżają z całego świata, żeby dzielić się swoim doświadczeniem z różnych dziedzin designu i łączyć się w swojej różnorodności. Szukamy osób o otwartych umysłach, zamiłowaniu do ciągłego zdobywania wiedzy i pasji tworzenia. Na początku warsztatów uczestnicy wybierają projekty, w których doskonaleniu i wykonaniu będą uczestniczyć. Przez dwa tygodnie każda z grup wraz ze swoim tutorem pracuje nad powstaniem projektu i jego dokumentacją, która zaprezentowana zostanie podczas kończącej warsztaty wystawy.

Opłata rejestracyjna: 250 €, po otrzymaniu maila z informacją o zakwalifikowaniu. Więcej informacji o warsztatach: http://medsworkshop.com/meds-silesia-workshop/

open