Home News CZAS NAGRÓD I PODSUMOWAŃ – WIELKA GALA BIZNESU 2020
CZAS NAGRÓD I PODSUMOWAŃ – WIELKA GALA BIZNESU 2020
0

CZAS NAGRÓD I PODSUMOWAŃ – WIELKA GALA BIZNESU 2020

0
0

W ostatnią sobotę karnawału, w dniu 22 lutego 2020 r. w Białymstoku, odbyła się Wielka Gala Biznesu, w trakcie której Polski Klaster Budowlany świętował swój jubileusz. W Hali Zespołu Szkół Rolniczych zgromadziło się prawie 700 osób, a wśród nich przedstawiciele firm członkowskich z całej Polski, samorządów, jak też uczelni wyższych z województwa podlaskiego. Były nagrody, wyróżnienia, podziękowania, tort ze świeczkami oraz koncert zespółu Bad Boys Blue.

Klaster reprezentuje 437 firm z całej Polski. To największe branżowa organizacja przedsiębiorców w Polsce. Może pochwalić się 69 mld zł obrotu i ponad 50 tysiącami pracowników. Wielka Gala Biznesu była przede wszystkim okazją do podsumowania minionego roku, powitania nowych członków, a także wręczenia nagród oraz wyróżnień. Uhonorowano firmy małe, średnie i duże, przedsiębiorców, naukowców, ale i samorządy przyjazne biznesowi. Za te najbardziej przyjazne uznano Ełk i Bielsk Podlaski.

Wydarzenie to jednak nie tylko nagrody dla najlepszych firm z Podlaskiego Klastra Budowlanego, ale docenienie też ludzi, którzy bardzo wrośli jego życie. – Jest ich oczywiście wielu, ale wybraliśmy siedmiu, którym bardzo dużo zawdzięczamy. Zasługują oni na specjalne potraktowanie – mówił Tomasz Kozłowski, prezes Podlaskiego Klastra Budowlanego.

Wśród wyróżnionych znaleźli się: dr Anatoliusz Kopczuk, odpowiadający za doskonałe zarządzanie Klastra, Waldemar Perkowski, który wdrożył nowe technologie i innowacje w działania organizacji, prof. Robert Ciborowski – rektor Uniwersytetu w Białymstoku, aktywnie wspierający działania nauki i biznesu, Sławomir Żubrycki, który przyczynił się do rozwoju firmy, Anna Moskwa, odpowiadająca za konsultację, Marek Danilczuk, pomocny w tworzeniu przedsiębiorstwa oraz wieloletni przewodniczący rady Klastra – Jan Mikołuszko.

Historia, która inspiruje

– Zaczynaliśmy od piętnastu firm, przy jednym stoliku – wspominał prezes Klastra Tomasz Kozłowski. – To wtedy jeden z nas powiedział pamiętne słowa: „Nieważne, co widzimy przed horyzontem. Ważne, co widzimy za. Dziękuję Robertowi Kostro, że wypowiedział te słowa”. I nawiązał do historii. – Na początku był Wschodni Klaster Budowlany, potem Polski Klaster Budowlany, przyznano nam Certyfikat Krajowego Klastra Kluczowego, a teraz skutecznie promujemy nowy znak The Best of Poland – Europejska Jakość Polskiej Firmy – mówił Tomasz Kozłowski

Gośćmi uroczystości byli m.in. marszałek Artur Kosicki i wicemarszałkowie Marek Olbryś i Stanisław Derehajło. Wielką Galę Biznesu uświetnił koncert gwiazdy światowego formatu – zespołu Bad Boys Blue. O dobrą zabawę oraz muzykę do tańca zadbała grupa Show Band, a oficjalną część wydarzenia poprowadził Maciej Orłoś.

Wszystkim Nagrodzonym redakcja miesięcznika Builder składa serdeczne gratulacje.

 

open