Home News BUDOWLANA DAWKA WSPARCIA
BUDOWLANA DAWKA WSPARCIA
0

BUDOWLANA DAWKA WSPARCIA

0
0

Informujemy, że Wiceprezes Zarządu firmy Izodom 2000 Jakub Wójcik organizuje akcję pomocy dla szpitali. Idea zrodziła się wśród absolwentów Leadership Academy for Poland i organizacji biznesowych YPO i EO.

Inicjatywa ma na celu wsparcie ośrodków medycznych w utrzymaniu infrastruktury szpitali w warunkach epidemiologicznych. W jej ramach planowane jest zorganizowanie lokalnych grup specjalistów, którzy non-profit świadczyliby doradztwo online dyrektorom technicznym szpitali, tym samym na bieżąco wspierając medyczny management wiedzą i zasobami, pomagając planować z wyprzedzeniem naprawy czy rozwiązywać techniczne problemy.

– To trudny czas dla naszej branży, ale trudniejszy dla medyków i osób starszych – okażmy solidarność, dzieląc się tym, co mamy – komentuje Wiceprezes Jakub Wójcik. – Zapraszam przedstawicieli naszej branży do wsparcia ośrodków medycznych wiedzą, zasobami budowlanymi oraz środkami pieniężnymi.

Na dzień dzisiejszy w akcję włączyły się Polska Izba Budownictwa (dawniej Polska Izba Przemysłowo Handlowa Budownictwa www.pib.net.pl) oraz Polski Klaster Budowlany.

Klaster, największa organizacja branżowa w Polsce zorganizował akcję dostarczania posiłków do szpitali.

Polski Klaster Budowlany wraz z podlaskimi restauracjami i hotelami dostarcza szpitalom około 300 posiłków dziennie. „Chciałbym zachęcić firmy z branży do wykupienia, u współpracujących z nami restauratorów, koszt pakietu 50 obiadów lub jej wielokrotności. Koszt obiadu wraz z dostarczeniem do szpitala to 20 zł brutto /FV na usługę cateringową 8%/. Jeden pakiet 50 obiadów – 1000 zł brutto. Firmy zainteresowane proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy bezpośrednio ze mną” – pisze Tomasz Kozłowski Prezes Klastra (tk@polskiestowarzyszenie.pl)

Firma Izodom opracowała system budowy ścian oddzielających strefy skażone w szpitalach, od stref czystych w oparciu o system kształtek szalunkowych. Firma podarowała 12 ścian o wartości 18 000 zł Szpitalowi Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie i Szpitalowi Powiatowemu w Zgierzu. Łódzka firma Vika – producent namiotów – uszył i przekazał szpitalom za darmo „drzwi” uszyte z tkanin technicznych pozwalające zamknąć otwory drzwiowe w grodziach epidemiologicznych. Firma RENOWA zbudowała w 6 godzin ścianę w szpitalu w Zgierzu, szybka reakcja firmy pozwoliła odciąć „bezpieczną” strefę szpitala, zanim pojawili się w nim pierwsi chorzy. „To nasz budowlany gest pomocy dla kolegów lekarzy – niech im się bezpieczniej pracuje” – skomentował Rafał Kaźmierczak szef firmy.

 

open