Home Biznes i Ludzie JESTEŚMY RAZEM. POMAGAMY!
0

JESTEŚMY RAZEM. POMAGAMY!

0
0

Jesteśmy Razem. Pomagamy! to inicjatywa społeczna skupiająca przedsiębiorców gotowych nieść pomoc w obliczu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. W ramach Akcji niezbędne wsparcie finansowe uzyskują m.in. placówki służby zdrowia, osoby poszkodowane przez skutki pandemii oraz organizacje pozarządowe. Inicjatorem przedsięwzięcia jest Leszek Gierszewski, Prezes i założyciel Drutex SA. Akcja ma charakter otwarty i apolityczny.

Leszek Gierszewski
Prezes Zarządu Drutex

Odzew przerósł nasze oczekiwania

Pomysł na ogólnopolską akcję Jesteśmy Razem. Pomagamy! narodził się z potrzeby chwili. Dostrzegliśmy, jak wiele potrzeb mają obecnie szpitale i ich personel. My od lat wspieramy lokalną społeczność, więc naturalna była dla nas decyzja, aby przekazać pomoc tym, którzy najbardziej jej obecnie potrzebują: chorym oraz instytucjom i personelowi, który się nimi opiekuje. Przekazaliśmy półtora miliona złotych pomorskim szpitalom na zakup sprzętu -specjalistycznych łóżek oraz kardiomonitorów – i odzieży ochronnej oraz dostosowanie jednego z oddziałów do potrzeb zakażonych. Jednocześnie, w ramach akcji, zaczęliśmy szukać innych firm chcących nieść pomoc. Odzew przerósł nasze oczekiwania. W ciągu niecałych dwóch tygodni dołączyło do nas kilkadziesiąt firm z całej Polski. Akcję wsparły też osobistości świata mediów, sportu i biznesu. To daje nam olbrzymią motywację do działania, przynosi nadzieję i radość. Tak potrzebne w tych jakże trudnych czasach.

Dariusz Blocher
Prezes Zarządu
BUDIMEX

Nie możemy być obojętni

Będziemy zaangażowani w walkę ze skutkami epidemii. Jako firma budowlana działająca na naszym rynku czujemy się zobowiązani do udzielenia wsparcia w tym trudnym czasie. Chcemy pomóc w walce z pandemią koronawirusa, w ratowaniu życia i zdrowia ludzi. Angażujemy się w inicjatywę Jesteśmy Razem. Pomagamy! Przekazaliśmy ponad 1 milion złotych na zakup sprzętu medycznego, tak potrzebnego teraz na oddziałach zakaźnych w szpitalach. Dodatkowo jesteśmy gotowi do wsparcia organizacji szpitala polowego, jeśli będzie taka konieczność. Nie możemy być obojętni, po prostu musimy pomóc. Chcemy pomóc szczególnie tam, gdzie ta pomoc jest najbardziej potrzebna. Będziemy wspierać polskich lekarzy i personel medyczny. Szukamy i będziemy szukać na różnych rynkach, wśród różnych producentów, środków ochrony – zarówno dla naszych pracowników, jak i dla systemu ochrony zdrowia.


Cały artykuł do znalezienia za darmo w wersji cyfrowej. Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację Builder Polska z App Store i Google Play lub wejść na naszą stronę e.buildercorp.pl i zarejestrować się.

open