Home Inwestycje BUDOWA MUZEUM SZTUKI NOWOCZESNEJ
BUDOWA MUZEUM SZTUKI NOWOCZESNEJ
0

BUDOWA MUZEUM SZTUKI NOWOCZESNEJ

0
0

Budowę nowej siedziby Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie można zaliczyć do najbardziej skomplikowanych i pełnych wyzwań inżynierskich realizacji spośród stołecznych inwestycji publicznych. 

Budowę nowej siedziby Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie można zaliczyć do najbardziej skomplikowanych i pełnych wyzwań inżynierskich realizacji spośród stołecznych inwestycji publicznych. Jednym z nich było zakończone w marcu wykonawstwo fundamentu płytowo-palowego będące niewątpliwie nietypowym przedsięwzięciem technicznym.

19 marca 2020 roku zakończono z sukcesem prace związane z wykonaniem płyty fundamentowej nowego budynku Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, zlokalizowanego w ścisłym centrum miasta, w północnej części Placu Defilad, przy skrzyżowaniu ulic Świętokrzyskiej i Marszałkowskiej.

Budynek muzeum został zaprojektowany przez nowojorską pracownię architektoniczną Thomas Phifer and Partners we współpracy z APA Wojciechowski, a w zakresie konstrukcji i instalacji z Buro Happold. Generalnym wykonawcą obiektu jest Warbud SA. Budowa jest finansowana ze środków Miasta Stołecznego Warszawy.

Wyzwania realizacyjne
Skrzyżowanie dwóch linii metra rozbudowywanego w osi wschód – zachód staje się coraz ważniejszym węzłem komunikacyjnym miasta, co jest niewątpliwe atutem tej lokalizacji. Z drugiej strony takie usytuowanie budynku generuje istotne ograniczenia projektowe, a bliskość tuneli metra u styku linii M1 i M2 stwarza dla wykonawcy szereg wyzwań związanych z prowadzeniem prac budowlanych. Sprawia to, że budowa nowej siedziby muzeum może być zaliczona do najbardziej skomplikowanych pośród stołecznych inwestycji publicznych…


UWAGA

Cyfrowe wydania dostępne bezpłatnie!
Aktualny numer magazynu Builder, numery archiwalne oraz pozostałe publikacje z Biblioteki Buildera do pobrania bezpłatnie w wersji cyfrowej: na urządzenia mobilne (tablet, smartfon) w bezpłatnej aplikacji Builder Polska dostępnej w App StoreGoogle Play; do przeglądania na komputerach w dowolnej przeglądarce na stronie e.buildercorp.pl.

open