Home News WADOWICKA 3 I TERTIUM BUSINESS PARK BLISKIE FINAŁU
WADOWICKA 3 I TERTIUM BUSINESS PARK BLISKIE FINAŁU
0

WADOWICKA 3 I TERTIUM BUSINESS PARK BLISKIE FINAŁU

0
0

Grupa BUMA przystąpiła do budowy trzecich ostatnich etapów zespołów biurowych: Wadowicka 3 i Tertium Business Park. Dzięki nim krakowski rynek wzbogaci się o nową przestrzeń biurową najwyższej klasy.

Na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat, nowoczesna powierzchnia biurowa Krakowa powiększyła się aż czterokrotnie – dziś wynosi 1,4 mln mkw. Stolica Małopolski jest atrakcyjnym rynkiem dla międzynarodowych firm realizujących swoje projekty
w Polsce. Kraków wykorzystuje możliwości jakie daje zainteresowanie miastem ze strony zagranicznego biznesu i sprawnie rozwija się rynek nowoczesnych centrów biurowych.

 

Trzeci etap budowy kompleksu Wadowicka 3

Wymagania wobec przestrzeni biurowych stale rosną i zmieniają się wraz z trendami na rynku. Grupa BUMA od przeszło dekady śledzi te zmiany dostosowując ofertę do potrzeb najemców. Wśród najnowszych parków biurowych w ofercie jest zespół Wadowicka 3 zlokalizowany w śródmiejskim obszarze Krakowa.

Na całość składają się trzy niezależne, siedmiopiętrowe budynki biurowe najwyższej klasy. Na początku roku wystartowała budowa trzeciego, ostatniego etapu tej inwestycji. Łącznie w budynkach Wadowicka 3 powstanie ponad 31 tys. m kw. Istotnym uzupełnieniem są lokale handlowo-usługowe zlokalizowane w parterze.

Z myślą o przyszłych użytkownikach budynków biurowych inwestor zadbał o udogodnienia dla rowerzystów. Na terenie znajduje się parking rowerowy, szatnie wraz z prysznicami oraz stacja naprawy rowerów. Wzdłuż Wadowickiej biegną ścieżki rowerowe, a dzięki dogodnej lokalizacji, tuż obok Ronda Matecznego, będącego najważniejszym węzłem komunikacyjnym na wschodzie miasta, dojazd do kompleksu środkami komunikacji miejskiej jest prosty i szybki. Ważnym czynnikiem podnoszącym atrakcyjność inwestycyjną i funkcjonalną tego obszaru jest połączenie z autostradą A4 kierunek: Rzeszów, Katowice i Warszawa oraz z lotniskiem w Balicach.

– Ulica Wadowicka ma dla nas szczególne znaczenie, gdyż tu Grupa BUMA zrealizowała swój pierwszy obiekt biurowy. Cieszymy się, że nasza kolejna inwestycja – Wadowicka 3 elegancją architektury uzupełnia wielkomiejski charakter okolicy – ocenia prezes Grupy BUMA, Konrad Dziewoński.

 

 

Nieszablonowe rozwiązania architektoniczne

Uwagę przyciąga oryginalna architektura kompleksu. Autorem zamysłu w pełni przeszklonych elewacji przypominających szklany kryształ jest renomowana pracownia architektoniczna Medusa Group, która specjalizujące się w ponadczasowych projektach parków biurowych.

– Architektura jest bardzo współczesna i powściągliwa, jednak poprzez zmianę kąta poszczególnych części fasady osiągnęliśmy efekt oryginalności i niepowtarzalności. Szklane tafle odbijają otoczenie w sposób nieoczekiwany, dzięki czemu fasady, pomimo powtarzalności stają się wyjątkowe i zmienne – komentuje architekt Łukasz Zagała.

W projekcie uwzględniono rozwiązania, mające zapewnić wysoki komfort pracy najemców, m.in. energooszczędne technologie czy inteligentne systemy monitorowania i sterowania funkcjami budynku.

Na terenie kompleksu Wadowicka 3 oprócz standardowej powierzchni biurowej w ofercie znajdują się elastyczne biura na wynajem – At Office. To nowy koncept Grupy BUMA oferujący możliwość wynajmu mniejszych powierzchni biurowych na krótszy okres. Dodatkowo w nowo wybudowanym budynku B zaprojektowana została nowoczesna sala szkoleniowo-konferencyjna z możliwością najmu nie tylko przez użytkowników kompleksu.

 

BREEAM i Fitwel przy Wadowickiej 3

Wadowicka 3 to już kolejny kampus biurowy realizowany przez Grupę BUMA, który uzyskał certyfikat BREEAM Interim na poziomie Excellent. Jednak prawdziwą perełką, którą może się pochwalić inwestor, jest certyfikacja FITWEL dla
Budynku A zespołu Wadowicka 3. Jest to pierwszy zarejestrowany projekt FITWEL w Polsce.

Amerykański certyfikat FITWEL pojawił się w 2017 roku. Jest to system optymalizujący wpływ budynku na zdrowie i samopoczucie użytkowników. Ocena inwestycji następuje w oparciu o szczegółowe badania powykonawcze obiektu w ramach aż 12 kategorii. Korzyścią certyfikacji jest wysoka jakość wykonania budynku, co pozytywnie oddziałuje zarówno na otoczenie jak i well being pracowników, zwiększając przy tym ich produktywność.

Jesteśmy dumni, z tego, że nasze budynki są tak wysoko oceniane i co za tym idzie chętnie wynajmowane. Mam świadomość, że na tle rynku nasz produkt jest konkurencyjny. Wsłuchujemy się w rosnące wymagania najemców i ich pracowników odpowiadając na ich realne potrzeby, a nie chwilowe trendy – podsumowuje Konrad Dziewoński, prezes zarządu Grupy BUMA.

 

Tertium Business Park na ukończeniu

Tymczasem, w bliskim sąsiedztwie krakowskiego Ronda Polsadu, Grupa BUMA weszła właśnie w ostatnia fazę realizacji kompleksu biurowego Tertium Business Park.

Prace przy drugim z trzech budynków kompleksu zostały właśnie zakończone,  a oddanie do użytkowania ostatniego budynku kompleksu planowane jest natomiast na rok 2021.

Całość obszaru biurowego przy Lublańskiej to trzy nowoczesne i niezależne, dziesięciopiętrowe budynki biurowe, które łącznie stanowią niemal 40 tys. m kw. powierzchni biurowej najwyższej klasy.

Lokalizacja tuż przy jednej z najważniejszych arterii komunikacyjnych miasta al. Gen. T. Bora Komorowskiego zapewnia sprawny dojazd do centrum miasta (15 min do dworca głównego PKP) oraz do autostrady A4. Dodatkowo, w bezpośrednim sąsiedztwie inwestycji planowana jest linia szybkiego tramwaju miejskiego.

Warto podkreślić, że usytuowany na północy miasta, przy jednym z głównych węzłów komunikacyjnych miasta, Tertium Business Park sąsiadował będzie z takimi, wielokrotnie nagradzanymi realizacjami Grupy BUMA jak: Quattro Business Park z budynkiem Five oraz Rondo Business Park. Wszystkie one tworzą obecnie jedno z najnowocześniejszych centrów biurowych w Małopolsce oferując najemcom ponad 115 tys. m kw. powierzchni najmu.

Budynki kompleksu Tertium Business Park oferują pracownikom wysoki komfort użytkowania, ponieważ podczas projektowania i realizacji inwestycji zadbano o rozwiązania, gwarantujące najwyższe standardy powierzchni biurowych. Generalnym wykonawcą Tertium Business Park jest Buma Contractor, a za koncepcję architektoniczną odpowiada doświadczona pracownia BRK S.A.

 

 

 

Grupa BUMA – lider na rynku biurowym Krakowa

Rozpoczynając swoją działalność w 1991 roku, Grupa BUMA była jedną z pierwszych firm deweloperskich w Krakowie. Dziś firma z powodzeniem realizuje najnowocześniejsze inwestycje biurowe, a przy tym intensywnie pracuje nad sukcesywnym poszerzeniem swojej oferty.

Obecnie w swoim portfelu Grupa posiada ponad 260 000 mkw. powierzchni biurowej. Składają się na to zespoły: Buma Square, Onyx, Rondo Business Park, Quattro Business Park z budynkiem Five, Green Office, Aleja Pokoju 5 oraz kompleks biurowy DOT Office.

Warto zaznaczyć, że w portfolio Grupy BUMA znajdują się także liczne, realizowane projekty osiedli mieszkaniowych, a aktualna oferta na 2020 rok obejmuje: osiedle 29. Aleja i Mate3ny a także najnowszy projekt mieszkaniowy: Przestrzenie Banacha realizowany na Górce Narodowej.

open