Home Architecture Design OUT OF THE BOX
OUT OF THE BOX
0

OUT OF THE BOX

0
0

Przez dwa miesiące izolacji nasze zawodowe i prywatne życie stanęło na głowie. Właściwie żaden schemat działania, do którego byliśmy przyzwyczajeni, już nie działa. Ma to swoje dobre strony, bo zaczęliśmy myśleć «out of the box» i dostosowywać się do nowych potrzeb i możliwości”. Komentarz Mirosława Nizio – architekta, designera, założyciela pracowni Nizio Design International.

Jeszcze trzy miesiące temu niewielu architektów i przedsiębiorców myślało, że uda się sprawnie działać w warunkach, gdy cały zespół pracuje w domu. Dziś już wiemy, że to możliwe, wykonalne, a także efektywne. Projekty toczą się ustalonym tempem, w większości przypadków nie ma poważnych zmian terminowych. Choć nie mogę powiedzieć, żebyśmy nie odczuli negatywnych skutków globalnej walki z COVID-19. Sytuacja całej gospodarki oraz wszystkich branż jest dziś niepewna i zależy od mądrych decyzji rządzących. Kolokwialnie mówiąc, „wszyscy jedziemy na jednym wózku” i nikt nie ma wątpliwości, że czas rzetelnej oceny tego, co nas czeka w niedalekiej przyszłości, jest jeszcze przed nami. Funkcjonujemy w systemie, gdzie powodzenie projektów jest wypadkową działań ogromnej rzeszy ludzi: projektantów, producentów, dostawców. W pracy, którą znamy z czasów sprzed koronawirusa, oczywiście nie można było wyeliminować różnych przeszkód, ale w naszej pracy generalnie wszystko działało, jak zdrowy organizm. Teraz ten projektowy – architektoniczny oraz realizacyjny organizm jest osłabiony i coraz mniej odporny na warunki z zewnątrz, które go kształtują. Producenci w ostatnim czasie nie produkowali wcale bądź produkowali swój towar w ograniczonych ilościach. Międzynarodowy transport, a wraz z nim dostawy towarów bywały tamowane. Nie w każdej branży pracownicy mogą wykonywać swoje zadania w trybie home office. Konieczne bywało wysyłanie ich na urlopy, ograniczanie czasu pracy i zatrudnienia. Wszystko to prowadziło koniec końców do ograniczeń w świadczeniu usług i odbijało się na sytuacji panującej na placach budów. (Więcej…)


UWAGA !

Cyfrowe wydania dostępne bezpłatnie!

Aktualny numer magazynu Builder, numery archiwalne oraz pozostałe publikacje z Biblioteki Buildera do pobrania bezpłatnie w wersji cyfrowej:

na urządzenia mobilne (tablet, smartfon) w bezpłatnej aplikacji Builder Polska dostępnej w App Store i Google Play

do przeglądania na komputerach w dowolnej przeglądarce na stronie e.buildercorp.pl

open