Home Materiały&Technologie DACHY PRZYSZŁOŚCI
DACHY PRZYSZŁOŚCI
0

DACHY PRZYSZŁOŚCI

0
0

W Polsce powstają pierwsze solarne dachy 2w1. To technologiczne wyzwanie dla tradycyjnych dachów i źródło ekologicznej energii elektrycznej w jednym. Takie są dachy przyszłości budowane przez SunRoof – spółkę należącą do Lecha Kaniuka, seryjnego przedsiębiorcy i eksperta od innowacji.

SunRoof nie tylko rozwija szwedzką technologię dachów w całości wykonanych z paneli fotowoltaicznych, ale także ułatwia wprowadzenie ekologicznych innowacji na polski rynek. Eksperci polskiego centrum R&D wykorzystują sprawdzone skandynawskie wzorce do doskonalenia produktu i tworzenia rozwiązań na miarę smart home.

SunRoof tańszy niż budowa dachu z panelami PV
Nie ma konieczności łączenia tradycyjnego dachu z instalacją PV. Wykorzystuje się tylko jeden produkt. Spełnia on funkcję pokrycia dachowego – chroni, izoluje i wentyluje budynek, a jednocześnie wytwarza energię elektryczną. Dzięki temu dach solarny jest znacznie tańszy oraz bardziej ekologiczny.

– Projektując domy oraz przestrzenie osiedlowe, warto myśleć przyszłościowo i zainwestować w nowoczesne technologie. Zaplanować ogrzewanie elektryczne, przewidzieć stacje darmowego ładowania samochodów elektrycznych, a także uwzględnić coraz bardziej powszechne rozwiązania smart. Energia wytwarzana przez SunRoof pokryje całe zapotrzebowanie inwestycji na prąd – mówi Lech Kaniuk, CEO SunRoof.

Pierwsza inwestycja w Polsce
Pierwszy całkowicie solarny dach powstał w Łodzi. Wygląda jak nowoczesna, elegancka dachówka. SunRoof tworzy całą powierzchnię dachu, nawet tak skomplikowanego, wielospadowego jak przy pierwszej realizacji. Dach o powierzchni 218 m2 produkuje rocznie 19 000 kWh ekologicznej energii elektrycznej. To znacznie więcej niż tradycyjna instalacja fotowoltaiczna zamontowana tylko na części dachu. Inwestor może uzyskać oszczędności rzędu 15 000 zł rocznie. Przy gwarancji przynajmniej 90 proc. wydajności dachu solarnego przez co najmniej 30 lat można spodziewać się, że SunRoof sfinansuje większość inwestycji w dom.

Innowacyjne fasady solarne
SunRoof to nie tylko rozwiązania dla domów jednorodzinnych. Doskonale sprawdza się też przy projektach rewitalizacyjnych i planowaniu nowoczesnych przestrzeni osiedlowych zgodnie z ekologicznymi trendami oraz założeniami ekonomii współdzielenia.

Z darmowej energii wytwarzanej przez dach SunRoof korzysta też wspólnota mieszkaniowa w szwedzkim Tångeröd. Innowacyjny i ekologiczny projekt znacząco zwiększa wartość nieruchomości. Jest to też doskonałe przygotowanie do stacji ładowania samochodów elektrycznych dla mieszkańców. Dach wytwarza rocznie 57 000 kWh, cow zupełności wystarcza na pokrycie zapotrzebowania na energię elektryczną w częściach wspólnych, takich jak winda, pralnia czy oświetlenie zewnętrzne.
Więcej realizacji SunRoof można obejrzeć na www.sunroof.se


Fot. arch. SunRoof presskit

open