Home Inwestycje BEZ LĘKU PRZED WYZWANIEM
BEZ LĘKU PRZED WYZWANIEM
0

BEZ LĘKU PRZED WYZWANIEM

0
0

Projekt Chmielnej 89 na warszawskiej Woli stał się już częścią warszawskiego krajobrazu. Brało w nim udział wiele wyspecjalizowanych firm. Jedną z nich była spółka telka SA, która na placu budowy stawiła się na zaproszenie firmy Reconal Sp. z o.o., a do wykonania miała zaprojektowanie i wybudowanie rusztowań do prac związanych z montażem elewacji szklanej.

Niebanalne zlecenie mające na celu opracowanie koncepcji zabudowy z uwzględnieniem przyszłych możliwych trudności oraz kolizji w pracach użytkowników rozpoczęło się od szczegółowego wywiadu i zebrania niezbędnych danych konstrukcyjnych oraz przygotowania koncepcji zabudowy. Zadecydowano o zastosowaniu systemu rusztowań ramowych. Najwięcej pracy na każdym odcinku realizacji projektu rusztowaniowego wymagała elewacja wschodnia z charakterystycznym dwupłaszczyznowym wcięciem do wewnątrz budynku, co w zestawieniu ze znaczną wysokością obiektu, tj. 80 m, stanowiło nie lada wyzwanie konstrukcyjne.

30% oszczędności!
Ustalono wstępny harmonogram i zaakceptowano formę zabudowy. Koncepcja zespołu firmy telka zwyciężyła dzięki następującemu rozwiązaniu – posadawiając rusztowanie na poziomie +0 m na ścianie wschodniej, wsunięto je odrobinę do środka budynku i obciążenia pochodzące z rusztowań przeniesiono na trzy poziomy stropów budynku. Ostatecznie przyniosło to około 30% oszczędności dla tej części zadania.

Sporządzono projekt techniczny rusztowania celem weryfikacji wszystkich założeń, a następnie przystąpiono do realizacji. Wyjątkowo sprawna realizacja prac montażowych była możliwa dzięki olbrzymiemu doświadczeniu i zaangażowaniu brygad montażowych oddelegowanych do tego zadania. Sprawność realizacji montażu jest jedną z tych rzeczy, która wyróżnia spółkę telka SA spośród innych.

Wydłużony okres przygotowania koncepcji zabudowy przyniósł wymierne korzyści na kolejnych etapach realizacji, znacząco ograniczając ilość niezbędnych rusztowań, ale też zmniejszając do minimum ilość kolizji na etapie użytkowania, a co za tym idzie, również prac dodatkowych.

Realizacja tego projektu nie byłaby możliwa, gdyby nie zaufanie, jakim firma Reconal obdarzyła spółkę telka SA.

Najbardziej wyjątkowe w całym kontrakcie rusztowaniowym było opracowanie formy demontażu dla ściany wschodniej. Miał on odbyć się od dołu do góry, od poziomu parteru do piątego piętra, a następnie od góry na dół, tj. od piętra czternastego do piątego. Od strony formalnej wszystko zostało przygotowane. Projekt potwierdził wszystkie założenia na etapie koncepcji. Można było działać. Niestety plany zostały zmienione i wstrzymano tę formę realizacji na rzecz tradycyjnej.

Najważniejsze bezpieczeństwo i satysfakcja klienta
Firma telka SA działająca już ponad 20 lat dostarcza na rynek rozwiązania z zakresu rusztowań, szalunków oraz ogrodzeń tymczasowych i może poszczycić się wyjątkowo zaangażowanym zespołem.

Posiada również dział tworzący oferty z dużym doświadczeniem, koordynatorów z wieloletnim stażem oraz wielu innych specjalistów, którzy na każdym kroku są gotowi do pracy na rzecz klienta. Siła tego zespołu tkwi w różnorodności wiedzy, doświadczeń i umiejętności, ale i we wspólnym celu, gdzie bezpieczeństwo oraz satysfakcja klienta są najważniejsze.


Zdjęcia archiwum telka

open