Home Biznes i Ludzie PREFABRYKACJA BETONOWA – Część 14.
PREFABRYKACJA BETONOWA – Część 14.
0

PREFABRYKACJA BETONOWA – Część 14.

0
0

Zważywszy na obecną sytuację w kraju i na świecie, można się spodziewać, że wskazane przez autorów korzyści płynące ze stosowania prefabrykacji w budownictwie pozwolą Inwestorom oraz Projektantom spojrzeć na prefabrykację z jeszcze większą przychylnością.

dr inż. GRZEGORZ ADAMCZEWSKI,
Politechnika Warszawska, Stowarzyszenie Producentów Betonów
dr hab. inż. PIOTR WOYCIECHOWSKI, prof. PW, Politechnika Warszawska

Rok 2020 zostanie zapisany w historii ludzkości jako szczególny. Już sam początek roku był niezwykle burzliwy ze względu na zaistniałe zdarzenia na Bliskim Wschodzie, wojnę handlową pomiędzy USA i Chinami, ale dopiero kolejne tygodnie przyniosły prawdziwego „Czarnego Łabędzia”, jakim okazał się być nowy koronawirus. Wywołane epidemią zatrzymanie gospodarki na całym świecie to zdarzenie bez precedensu, którego bolesne efekty ekonomiczne, społeczne i polityczne zaczniemy tak naprawdę odczuwać dopiero w kolejnych miesiącach oraz latach. Wprowadzane obecnie obostrzenia sanitarne sprawiają, że praca coraz powszechniej przyjmuje formę zdalną, obowiązuje zachowywanie dystansu społecznego oraz dodatkowe czynności profilaktyczne, jak dezynfekcja powierzchni czy używanie dodatkowych środków ochronnych. Choć w wielu krajach sytuacja epidemiologiczna jest dość stabilna, to jednak w skali globalnej liczba zakażeń wzrasta (rys. 1.), co oznacza, że obecne restrykcje sanitarne mogą się utrzymać jeszcze bardzo długo.


UWAGA

Całość dostępna za darmo w wersji cyfrowej!
Aktualny numer magazynu Builder, numery archiwalne oraz pozostałe publikacje z Biblioteki Buildera do pobrania bezpłatnie w wersji cyfrowej: na urządzenia mobilne (tablet, smartfon) w bezpłatnej aplikacji Builder Polska dostępnej w App StoreGoogle Play; do przeglądania na komputerach w dowolnej przeglądarce na stronie e.buildercorp.pl.

open